Warunki Rejestracji

In order to proceed, you must agree to the following:

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare).

Klikając odnośnik Rejestracja na dole zgadzasz się na te warunki.
Rejestracja


1. Współczesny Hogwart to gra typu play by forum z elementami rpg rozgrywana w realiach serii książek o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling.
2. Twój login musi składać się z imienia i nazwiska postaci. Ważne, by nazwisko raczej nie pojawiało się w książkach i miało angielskie brzmienie. Jeżeli nie masz pomysłu warto zajrzeć na oraz stronę.
3. Następnie czekasz na aktywację konta przez administratorów. Zwykle nie sypiamy po nocach, więc czas oczekiwania jest krótszy niż dwadzieścia cztery godziny. Jeżeli login jest niepełny, zawiera liczby bądź nie odpowiada realiom gry, konto jest natychmiastowo usuwane.
4. Jeżeli w ciągu czternastu dni nie dołączysz aktywnie do gry twoje konto zostanie skasowane. Każda zaniedbana postać, która nie wykazuje działalności po akceptacji lub zaprzestaje grać również jest usuwana. Takie konta przeważnie kasowane są po upływie trzech miesięcy od napisania ostatniego posta, ale w tym przypadku administratorzy są bardziej leniwi niż w poprzednim, więc nie trzeba się aż tak bardzo frasować.
5. Kolejny etap to załadowanie avatara. Obrazek powinien przedstawiać człowieka z krwi i kości i być odzwierciedleniem postaci. Emblemat musi posiadać wymiary 200x300 pikseli. Warto zajrzeć do odpowiedniego tematu w dziale twórczość własna, można tam znaleźć całą gamę avatarów do wykorzystania. Osoba na zdjęciu nie może przedstawiać ikony popkultury i musi odpowiadać wiekowi postaci. Zabronione jest posiadanie grafiki w podpisie.  
6. Należy również uzupełnić profil. Konieczne jest wpisanie: wieku postaci, roku nauki, miejsca pochodzenia, rodziny, cech charakterystycznych oraz przedmiotów, na które uczęszcza. To takie przedstawienie w pigułce, mini wizytówka, mająca na celu ułatwić życie leniwym graczom, dla których czytanie karty od deski do deski jest wysiłkiem tytanicznym.
8. Ilość kont nie jest ograniczona, aczkolwiek wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Warunkiem jest, by wszystkie postacie pozostały aktywne, a każda z nich odrabiała osobne prace domowe.
9. Pełny dostęp do forumowych zasobów dostaniesz po przydziale do jednej z grup.Zarejestrowałeś się. Co dalej?


1. Pierwszą bazą do zdobycia po odhaczeniu rejestracji jest wykonanie rzutu kością w celu przydzielenia statusu majątkowego w tym temacie. Wszak nastałaby Sodoma i Gomora, gdyby wszyscy chcieli grać obrzydliwie bogatymi nastolatkami. Kiedy jednak wyrzucona liczba oczek wybitnie koliduje z założeniami dotyczącymi postaci można napisać sowę do administracji, która po przedstawieniu argumentów rozważy możliwość ponownego wykonania rzutu.
2. Teraz czeka Cię najważniejszy i najprawdopodobniej pochłaniający najwięcej czasu etap dołączania do gry. W dziale Tiara Przydziału należy stworzyć kartę postaci wedle podanego wzoru – klik. W temacie zatytułowanym imieniem i nazwiskiem postaci opisujesz ją kolejno wedle podanych punktów oraz wypełniasz test, który pomoże nam przydzielić cię do domu. W przypadku zakładania konta czarodzieja dorosłego, rzecz jasna, korzystasz z innego wzoru i kartę zamieszczasz w odpowiednim poddziale.
Karta postaci jest najważniejszym elementem składowym. Nie warto spieszyć się z jej dodaniem, lepiej spokojnie przemyśleć wszystkie szczegóły postaci, którą chcemy grać. To, jak szybko zostanie zaakceptowana zależy tylko od tego, jak wiele pracy w nią włożysz. Staraj się stworzyć postać jak najbardziej realną, która nie będzie idealna pod każdym względem. Równie ważna jest poprawna polszczyzna, dlatego też polecamy pisać kartę w Wordzie. Administracja może zasugerować użytkownikowi zmiany – czasem jest to tylko kilka literówek, a czasem cały podpunkt dotyczący wyglądu. Nie ma to jednak na celu uprzykrzenia życia userom, chcemy jedynie dbać o realizm i w miarę możliwości trzymać się kanonu ustanowionego przez Rowling.
3. Akcja toczy się w Wielkiej Brytanii, a Hogwart jest szkołą anglojęzyczną. Niechętnie akceptujemy postać spoza Wysp Brytyjskich, aczkolwiek przy dobrze napisanej karcie możemy przymknąć na to oko. Apelujmy więc - jeśli chcesz prowadzić konto czarodzieja pochodzącego z innego kraju, niech chociaż mieszka w Wielkiej Brytanii mając inną narodowość - lub - odwrotnie, niech będzie to rodzina Brytyjska mieszkająca gdzieś w Europie. Nie zawsze jednak taka postać jest akceptowana, głównie zależy to od tego, jak wielki wysyp egzotyki był w ostatnim czasie.
4. Musisz uzbroić się w cierpliwość: sprawdzenie testu oraz karty, zwłaszcza, gdy wymaga ona poprawek, zajmuje nieco czasu. Jeżeli zły administrator zleci poprawki warto poinformować nas o naniesieniu ich pisząc posta. Karta zostaje zaakceptowana poprzez zamknięcie tematu i przydzielenie do odpowiedniej grupy. Temat zawsze czyszczony jest z komentarzy, o ile takie się pojawiają.
5. Po przydzieleniu do domu należy wysłać wiadomość do Eireann Taggart z prośbą o przydzielenie pokoju w dormitorium, zaznaczając w której klasie jest Twoja postać.
6. Jako lekturę dla laików polecamy dział instrukcja obsługi oraz poddziały zasady czy informacje. Dowiesz się tam więcej na temat realiów, jakimi rządzi się gra. Dobrze też zaglądać na tablicę ogłoszeń gdzie informujemy użytkowników o tym, co aktualnie dzieje się na forum. Dział magiczne media wprowadza forumowiczów nieco głębiej w fabułę.Gratulacje, zostałeś zaakceptowany. Rozpocznij grę


1. Każda postać porusza się po zamku pisząc posty w różnych tematach, wobec tego logicznym jest, iż nie można przebywać w dwóch miejscach naraz. Jeśli chcesz napisać posta gdzieś indziej, musisz wpierw opuścić dany temat.
W wyjątkowych przypadkach można poddać się zjawisku bilokacji, prosimy jednak o korzystanie z tego prawa z rozsądkiem. Nie ma głębszego sensu rozpoczynanie w tym samym czasie kilku rozmów, kiedy jednak drugi użytkownik przez dłuższy czas blokuje nam postać, można śmiało zaczynać kolejną grę.
2. W postach przestrzegamy zasad języka polskiego. Każdy forumowicz dba o poprawność oraz styl i tego samego wymaga od drugiego gracza. Czasami warto napisać coś więcej jak zwykłe "cześć". Nie ograniczajcie swojej wyobraźni!
Nie wymagamy długich postów, które ciągną się przez monitor niczym esej, ale jesteśmy poniekąd forum literackim, gdzie jednozdaniowe wypowiedzi są akceptowane tylko w nielicznych przypadkach.
Dozwolone jest pisanie w pierwszej lub trzeciej osobie. Dialogi dla lepszej czytelności można pogrubiać, choć nie jest to obligatoryjne.
3. Warto zachować pewne realia towarzyszące nam w rzeczywistości. Jeżeli rozpoczynamy grę z postacią, która uczy się na tym samym roku co nasza, dziwnym byłoby przedstawienie się w pierwszej kolejności. Logicznym jest, iż chcąc nie chcąc spotykacie się na zajęciach, mijacie na korytarzach i mimowolnie kojarzycie. Poza tym czy kiedykolwiek podeszliście w szkole do kogoś przypadkowego z szerokim uśmiechem na twarzy i zakrzyknęliście Jestem Ania, mam 12 lat i mieszkam w Pcimiu Dolnym?
I tutaj ponownie apelujemy – nie ograniczajcie się. Możecie miotać w siebie zaklęciami, zatruwać eliksirami miłosnymi, podrzucać trefne różdżki czy częstować cukierkami powodującymi puchnięcie języka. W dużej mierze to userzy tworzą klimat forum.
4. Na forum można prowadzić pojedynki oraz toczyć rozgrywki quidditcha – są to elementy rpg. Więcej o nich możesz przeczytać w odpowiednich tematach, które zamieszczone są w poddziale zasady w forum regulamin. Jeżeli nie rozumiesz pewnych zasad lub widzisz błędy śmiało pisz o tym adminom.
5. Zabronione jest uśmiercanie postaci zarówno swojej jak i innych userów (chyba, że za zgodą administracji oraz rzekomej ofiary) oraz rzucanie zaklęć niewybaczalnych (z prostej przyczyny – raczej żaden uczeń nie byłby w stanie tego dokonać).
6. Teleportacja dostępna jest dla czarodziei od siedemnastego roku życia wzwyż.
7. Możliwe jest posiadanie specjalnej genetyki, więcej na ten temat znajdziesz tutaj.
8. Posty nie powinny zawierać treści erotycznych, nazistowskich, rasistowskich, nie mogą nikogo obrażać czy deprymować. Jesteśmy społecznością, która gromadzi osoby w różnym wieku, dlatego warto mieć na uwadze zwłaszcza młodszych userów. Jeśli jednak jest to nieodłącznym elementem postaci prosimy o korzystanie z opcji [spoiler]. Zabrania się notorycznego używania słów uznawanych za przesadnie wulgarne. Dotyczy to zarówno postów pisanych w fabule, offtopie jak i podczas korzystania z chat boxu.
Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane przez użytkowników.
9. Nie spamujemy - nie umieszczamy linków do innych for w podpisach, tematach na forum, ani w chat boksie. Zabroniony jest również masowy spam przy użyciu prywatnej wiadomości. Jedynym wyjątkiem jest przeznaczona do tego rubryka w profilu oraz odpowiedni temat w dziale offtopic.
10. Jeżeli gra ci się uprzykrzy bądź będziesz miał serdecznie dość swojej postaci poinformuj nas o tym w tym temacie.
11. By nie tworzyć na forum sztucznego tłumu, administracja postanowiła deaktywować nieaktywne postaci. Za nieaktywne uznajemy takie, które od pół roku bądź miesiąc po zarejestrowaniu nie zamieściły żadnego posta w fabule.
12. Obligatoryjna dla każdego usera jest znajomość zasad, informacji oraz ogłoszeń by lepiej zrozumieć prawa, jakimi rządzi się forum.Administracja:


- Abel Draskovic (Evan Rosenheimer)
- Eireann Taggart (Georgia Abrams)
- Leila Heywood (Holly Guildenstein)
- Bunny Breckenridge
- Lois Dark (Skandar Baudelaire)
- Judith Hackett


* Administracja zastrzega sobie prawo do edytowania regulaminu. Pamiętaj: nieznajomość prawa szkodzi.
* Regulamin został stworzony przez Administrację Współczesnego Hogwartu na wyłączność własną, zabrania się powielania jego treści bez zgody adminów.


Obecny czas to Sro Gru 19, 2018 11:11 am