Współczesny Hogwart

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


    Wzór karty ucznia

    Evan Rosenheimer
    Evan Rosenheimer
    Administrator
    baj-ironista


    Liczba postów : 1785
    Płeć : Male

    Wzór karty ucznia Empty Wzór karty ucznia

    Pisanie by Evan Rosenheimer Wto Mar 23, 2010 9:58 pm

    Nim założysz kartę postaci wpierw musisz wykonać rzut kostką w celu przydzielenia statusu majątkowego w tym temacie.
    W tytule tematu należy wpisać imię i nazwisko postaci.


    A. Dane personalne

    1. Imiona: Ponieważ fabuła rozgrywa się na Wyspach Brytyjskich,  większość postaci pochodzą z Anglii, Szkocji, Walii oraz Irlandii. Wielka Brytania to kraj wyspiarski, a co za tym idzie - zamknięty, dlatego należy zadbać o realizm w doborze imienia postaci. W razie braku pomysłu polecamy strony: Behind the Name oraz Dictionary of Names.
    2. Nazwisko: Sprawa ma się podobnie jak z imieniem. Pomysłów można szukać na Dictionary of Names oraz Behind the Surname.
    3. Data urodzenia: do klasy siódmej uczęszczają osoby urodzone w roku 1994.
    4. Miejsce urodzenia: miejscowość, w której postać przyszła na świat.
    5. Miejsce zamieszkania: miejscowość aktualnie zamieszkiwana przez postać. Mile widziany krótki opis domu rodzinnego.
    6. Czystość krwi: Mamy do wyboru pięć możliwości:
    krew czysta - wszyscy członkowie rodziny są czarodziejami
    krew czysta w 3/4 - jeden dziadek bądź babcia nie jest czarodziejem
    krew czysta w 1/2 - rodzice mamy lub taty nie są czarodziejami
    krew czysta w 1/4 - tylko jeden dziadek tudzież babcia jest czarodziejem
    mugolak - żadne z rodziców nie jest czarodziejem bądź oboje/jedno z nich jest czarodziejem mugolskiego pochodzenia
    Coraz rzadziej zgadzamy się przyjąć osoby, których krew jest krystalicznie czysta bądź z domieszką błękitnej, bowiem na forum znajduje się już zbyt wiele przedstawicieli wysokich rodów, a w kanonie Rowling wyraźnie zaznaczała, że takowym statusem może poszczycić się zaledwie odsetek populacji magicznej.
    7. Teleportacja: Dotyczy wyłącznie postaci, które ukończyły 17 rok życia. Prosimy wpisywać tak lub nie.

    B. Więzy rodzinne

    1. Rodzina: W tym punkcie opisujemy najbliższych członków familii – matkę, ojca, ewentualne rodzeństwo bądź dziadków. Ważne, by wspomnień o zawodzie rodziców, ich wieku, wykształceniu oraz pochodzeniu. Dodatkowe informacje to wygląd i wybijające się cechy charakteru poszczególnych przedstawicieli rodu.
    Z uwagi na mnogość bliźniaczych rodzeństw, takie koligacje nie będą akceptowane. Nie akceptujemy również arystokracji - wyjątek dotyczy rodzeństwa zapisanego w karcie istniejących już postaci.
    2. Pokrewieństwo: członkowie rodziny zarejestrowani na forum, pole nieobowiązkowe - należy podać tylko imię i nazwisko
    3. Status majątkowy: adekwatny do ilości wyrzuconych oczek.

    C. Szkoła

    1. Rok nauki (rozpoczynający się we wrześniu):

    • klasa siódma - 1995
    • klasa szósta - 1996
    • klasa piąta - 1997
    • klasa czwarta - 1998
    • klasa trzecia - 1999
    • klasa druga - 2000
    • klasa pierwsza - 2001

    2. Dom: na podstawie karty oraz testu uzupełnia administrator
    3. Przedmioty: Osoby do V roku włącznie mają obowiązek uczęszczania na lekcje zaklęć, obrony przed czarną magią, transmutacji, eliksirów, zielarstwa, astronomii i historii magii oraz przynajmniej dwóch przedmiotów dodatkowych (od trzeciej klasy wzwyż, do wyboru: opieka nad magicznymi stworzeniami, mugoloznawstwo, numerologia, wróżbiarstwo, starożytne runy). Pierwszacy mają obowiązek brania udział w zajęciach z latania.
    Uczniowie z VI oraz VII roku uczęszczają tylko na te przedmioty, z których zdali SUMa – nowi użytkownicy mają w tej kwestii pełną dowolność.

    D. Wygląd

    1. Podstawowe informacje

    Prosimy o zwięzłe odpowiedzi.


    • Wzrost:
    • Budowa ciała:
    • Kolor oczu:
    • Kolor włosów:
    • Cechy charakterystyczne:


    2. Opis szczegółowy: Jak sama nazwa wskazuje, ta część karty służy szczegółowemu przybliżeniu sylwetki waszej postaci. Ważne, by umieścić tu takie informacje jak styl, dbałość o wygląd zewnętrzny, gestykulacja oraz mimika twarzy a także odbiór bohatera przez społeczeństwo.
    Niechętnie akceptuje się karty osobom o różnokolorowych oczętach, śnieżnie białych cerach i nienagannie idealnej aparycji.

    E. Charakter

    1. Opis charakteru: Najważniejszy punkt całej karty, wszak to właśnie charakter definiuje bohatera. Ważne, by zwrócić uwagę na: wybijające się cechy oraz te mniej zauważalne, zainteresowania, poglądy, pasje, stosunek do innych, zdolności czy umiejętności.
    Jak w życiu, nie każdy może być gwiazdą sportu, niesamowicie utalentowanym artystą czy znamienitym aktorem. Ale - im lepsza karta, tym bardziej skłonni jesteśmy ku zaakceptowaniu wyjątkowego talentu.

    2. Ciekawostki:

    Ten podpunkt ma ułatwić innym poznanie waszej postaci, dlatego prosimy o ograniczenia się do równoważników zdań bądź wymienienia najważniejszych informacji.


    • Zainteresowania:
    • Ulubione:
    • Inne:


    F. Przeszłość  
    Czyli kilka słów na temat historii postaci - jak wyglądało jej życie przed rozpoczęciem szkoły, czy uczyła się w domu, a może uczęszczała do mugolskiej placówki edukacyjnej. Mile widziane  informacje na temat wcześniejszych lat pobytu w Hogwarcie.
    Uwaga - administracja nie pozwala na przenosiny postaci z jednej szkoły do drugiej.

    Poniżej znajduje się kod karty postaci, który należy wypełnić wedle powyższych punktów i pod żadnym pozorem nie wolno formatować. W innym przypadku karta nie zostanie zaakceptowana. W miejscu "IMIĘ I NAZWISKO POSTACI" należy wpisać jedynie imię i nazwisko naszej postaci, nie kasując innych znaczników.
    Należy także odpowiedzieć na 15 pytań, w każdym wybierając tylko jeden wynik (pogrubiając go, zaznaczając kolorem lub usuwając pozostałe opcje). Test z odpowiedziami powinien zostać wklejony pod kartą.

    Kod:

    <link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Amatic+SC' rel='stylesheet' type='text/css'><center><div style="width: 400px; background-color: #eaeaea;"/><div style="background-color: #191919; color: #eaeaea; font-family: 'Amatic SC', sans-serif; font-weight: 400; font-size: 50px; text-transform: uppercase; padding: 40px; text-align: center; vertical-align: middle; line-height: 100%; "><!--



    -->IMIĘ I NAZWISKO POSTACI<!--





    --></div><div style="background-color: #eaeaea; color: #666; font-family: arial, calibri, tahoma, trebuchet ms; font-size: 10px; text-transform: none; padding-top: 5px; padding-left: 35px; padding-right: 35px;  padding-bottom: 25px; text-align: justify;"/>
    [i][font=Times New Roman][size=22][b]A. Dane personalne[/b][/size][/font][/i]

    [b]1. Imiona:[/b]
    [b]2. Nazwisko:[/b]
    [b]3. Data urodzenia:[/b]
    [b]4. Miejsce urodzenia:[/b]
    [b]5. Miejsce zamieszkania:[/b]
    [b]6. Czystość krwi:[/b]
    [b]7. Teleportacja:[/b] Dotyczy wyłącznie postaci, które ukończyły 17 rok życia.

    [i][font=Times New Roman][size=22][b]B. Więzy rodzinne[/b][/size][/font][/i]

    [b]1. Rodzina:[/b]
    [b]2. Pokrewieństwo:[/b] (członkowie rodziny zarejestrowani na forum, pole nieobowiązkowe)
    [b]3. Status majątkowy:[/b]

    [i][font=Times New Roman][size=22][b]C. Szkoła[/b][/size][/font][/i]

    [b]1. Rok nauki:[/b]
    [b]2. Dom:[/b] (uzupełnia administrator)
    [b]3. Przedmioty:[/b]

    [i][font=Times New Roman][size=22][b]D. Wygląd[/b][/size][/font][/i]

    [b]1. Podstawowe informacje[/b]

    [list][*][b]Wzrost:[/b]
    [*][b]Budowa ciała:[/b]
    [*][b]Kolor oczu:[/b]
    [*][b]Kolor włosów:[/b]
    [*][b]Cechy charakterystyczne:[/b]

    [/list][b]2. Opis szczegółowy:[/b]

    [i][font=Times New Roman][size=22][b]E. Charakter [/b][/size][/font][/i]

    [b]1. Opis charakteru:[/b]

    [b]2. Ciekawostki: [/b]

    [list][*][b]Zainteresowania:[/b]
    [*][b]Ulubione:[/b]
    [*][b]Inne:[/b]

    [/list][i][font=Times New Roman][size=22][b]F. Przeszłość  [/b][/size][/font][/i]

    TEST

    1. Usiłuję być niezależny i robić wszystko bez pomocy innych ludzi. Wiem, że muszę polegać na sobie.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    2. Jestem despotyczny i lubię dominować nad ludźmi.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    3. Nie jestem impulsywny - zwykle pomyślę, zanim coś zrobię czy powiem.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    4. Jestem rozrywkowy. Lubię spotykać się z przyjaciółmi i dobrze się zabawić.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    5. Jestem pomocny i chętnie współpracuję z innymi.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    6. Moje przyjaźnie nie trwają długo - zmieniam przyjaciół w zależności od korzyści, jakie wynikają z danej znajomości.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    7. Staram się przekonać, ile może mi ujść płazem. Przekraczam granice i naginam zasady.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    8. Kiedy czegoś chcę, chcę tego od razu. Ciężko mi czekać na rzeczy, które chcę i lubię.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    9. Lubię fantazjować - posiadam bogatą wyobraźnię.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    10. Potrafię analizować sytuacje jak bardzo dojrzała osoba.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    11. Lubię współzawodniczyć - zawsze próbuję się i porównuję z innymi ludźmi.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    12. Jestem interesującą osobą; ludzie mnie zauważają i pamiętają.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    13. Przykładam do siebie wysoki standard. W sprawach, którym się zajmuję, muszę radzić sobie bardzo dobrze.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    14. Zdarza mi się śnić na jawie - bywa, że gubię się we własnych myślach.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    15. Ubieram się schludnie, zachowuję się w sposób zorganizowany.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    </div><div style="border-bottom: 20px #AA926A solid;"></div></div></center>

      Obecny czas to Pią Kwi 19, 2024 2:33 pm