Jake Adam Wright

  Share
  avatar
  Jake Wright

  Liczba postów : 155
  Płeć : Male

  Jake Adam Wright

  Pisanie by Jake Wright on Pon Cze 20, 2011 10:16 pm

  Jake Adam Wright

  1. Imię (imiona): Jake Adam
  2. Nazwisko: Wright
  3. Przedmiot: Numerologia
  4. Dom: dawniej Ravenclaw
  5. Wiek: 35
  6. Rodzina: Jego ojciec, Marcus Wright, jest sześćdziesięciopięcioletnim lekarzem. Od najmłodszych lat interesował się medycyną. Początkowo chciał zostać matematykiem, i to po nim zapewne Jake odziedziczył swe zamiłowanie do liczb, jednak ostatecznie czarodziej postanowił zająć się tą drugą dziedziną. Natomiast jego matka, Emma, jest właścicielką podupadającej restauracji "Magiczny Kociołek". Choć kobieta nigdy nie potrafiła dobrze gotować, a także nie znała się na biznesie, w dniu swoich czterdziestych urodzin postanowiła - mimo próśb, błagań i gróźb ze strony rodziny - otworzyć własną działalność. Ku zaskoczeniu wszystkich, szybko odniosła sukces, a jej interes stał się tak dochodowym, że pozwolił niemalże na podwojenie ich rodzinnego majątku.
  Jake jest jedynakiem.

  7. Wygląd: Jake jest dobrze zbudowanym mężczyzną o średnim wzroście oraz ciemnej, kruczoczarnej niemalże czuprynie. Swój - bądź co bądź - przystojny wygląd odziedziczył w zupełności po ukochanym dziadku i weteranie wojennym, do którego zresztą niemalże bez przerwy ktoś go porównuje. Pociągła twarz, wysokie czoło, przeszywające spojrzenie oczu barwy błękitnej, trójkątna szczęka i zdawać by się mogło, że zbyt wąskie usta. Dodatkowo nieodłączna świerkowa różdżka zakupiona w wieku jedenastu lat, z którą mężczyzna niemalże nigdy się nie rozstaje.
  Jake'a nie sposób nie zauważyć na szkolnym korytarzu. Przywiązuje do swego wyglądu dużo uwagi. Zwykle ubiera się w eleganckie szaty zakupione w dobrych czarodziejskich sklepach - dba o rodzinne tradycje, jej reputację. Nie omieszkuje ozdabiać ich drogimi spinkami, apaszkami, pozłacanymi guzikami. Na palcu lewej ręki nosi sygnet z rubinowymi oczkami, cenną pamiątkę po pradziadku, sławnym profesorze Londyńskiej Akademii Magicznej. Mężczyzna doskonale zdaje sobie sprawę z prawdy, jaka kryje się pod słowami "Ubiór jest wizytówką człowieka". Cierpi na awersję do wszelkiego rodzaju niechlujstwa, co też niejednokrotnie bywa bolączką jego uczniów, i tak już przecież zamęczonych stresogennymi wykładami wymagającego profesora. Elegancja, szyk, uporządkowanie - tym z pewnością cechuje się Jake. Czarodziej jest święcie przekonany, że każdy, kto nie potrafi zadbać o siebie samego, nie potrafił będzie zadbać zarówno o swoje życie, jak i o innych.

  8. Charakter: Jest osobą niezwykle ciekawą świata, ekstrawertykiem ceniącym sobie jednak chwile samotności. Wnikliwy oraz inteligentny, długie godziny spędza przy wszelkiego rodzaju książkach - czy to w zaciszu szkolnej biblioteki, czy na zielonych błoniach. Z natury dobry i wrażliwy, lubi pomagać innym.
  Często się uśmiecha, niemal nigdy nie można zauważyć u niego złości, smutku lub przygnębienia. Bagatelizuje swoje problemy i uparcie powtarza, że wszystko będzie dobrze. Zwykle stara się dostrzegać pozytywne aspekty każdej sytuacji, nawet tej trudnej i pozornie niemożliwej. Warto też dodać, że dla ambitnego, optymistycznego Jake'a rzeczy niemożliwe po prostu nie istnieją. Cechuje go uparte dążenie do celu na przekór wszystkiemu, co nie raz już sprowadzało na niego zarówno kłopoty, jak i prowadziło do licznych sukcesów.
  W stresie ma również skłonności do obarczania się zbyt dużą ilością obowiązków, głównie po to, by tylko zagłuszyć złe myśli. Jest lubiany w swoim otoczeniu. To niewątpliwie typ wiecznie uśmiechniętego mądrali z nieustanną potrzebą pomocy innym.
  Ma gest i jest szczodry, o ile tylko pozwalają mu na to możliwości. Wśród uczniów ma swych pupilków. Dla nich gotów jest zrobić bardzo dużo, o czym szkolna społeczność wie doskonale. Bardzo przedsiębiorczy i pracowity. Chętnie czytuje prasę. Jest wierny swym zasadom oraz honorowy, można na nim polegać. Kocha quidditch i poker. W miłości namiętny i zaborczy, choć mimo to potrafi usunąć się w cień, gdy wymaga tego sytuacja. Zasłuchuje się w operze, zaczytuje w horrorach i jest uzależniony od kawy. Podczas wolnych leniwych weekendowych wieczorów uwielbia grać w karty.

  9. Historia postaci: Zgodnie z oczekiwaniami oraz radością rodziny, Jake przyszedł na świat dwadzieścia osiem temu. Swe dzieciństwo spędził pod opieką dziadków oraz rodziców w ich skromnym, otoczonym świerkowym lasem domku w Walii, w którym zresztą mieszka do dziś - w domu, w którym jak zwykle pełno jest ludzi, w domu gwarnym oraz pachnącym szarlotką. Jake nie może narzekać na dzieciństwo – rodzice kochali go, opiekowali się nim i niemalże zawsze mieli dla niego czas, co w ówczesnych czasach mogło być zjawiskiem niemalże rzadko spotykanym. Dziadek pilnował, by chłopiec umiał czytać i pisać, czytał mu wiele książek, zwłaszcza podróżniczych, i zabierał na polowania, gdyż według niego były to podstawy do uważania się pełnoprawnym mężczyzną. W zasadzie za jego jedyne traumatyczne przeżycie można uznać fakt poparzenia się podczas zabawy z kuzynami przy kominku - kiedy chłopcy rzucali sobie piłkę, mały Jake potknął się, zawadzając niechcący palcem o gorący pogrzebacz.
  Tuż obok domku Wright'ów znajdował się piękny zaczarowany ogród, ogród pełen pachnących kwieci magicznych, krzewów, drzew, traw. To tam młody czarodziej uwielbiał spędzać najwięcej czasu, zajmując się ulubionymi rabatkami oraz tworząc swe własne gatunki zieleni, co też pozostało mu do dziś. W szkole szybko znalazł sobie przyjaciół, tworząc grupkę szkolnych rozrabiaków, oraz miłostki. Nigdy nie należał do niegrzecznych uczniów, nie był buntownikiem nadużywającym używek, świetnie dogadywał się z nauczycielami, być może ze względu na jego oceny, a być może na nazwisko. Obecnie piastuje więc posadę profesora numerologii w Hogwarcie, który zna jak własną kieszeń - mieszka tu wszak już od jedenastego roku życia - z krótką przerwą po zakończeniu nauki na studia w Londynie. Nic więc dziwnego, że nie jest ulubieńcem szkolnych rozrabiaków, znając większości tajnych przejść, uczniowskie sposoby na nocne ucieczki, a także będąc niezwykle wymagającym profesorem podczas swych zajęć.  Ostatnio zmieniony przez Jake Wright dnia Wto Cze 21, 2011 6:22 pm, w całości zmieniany 1 raz

   Obecny czas to Pon Sty 21, 2019 12:43 pm