Hoogbook

  Share
  avatar
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 2155

  Hoogbook

  Pisanie by Mistrz Gry on Sob Lip 16, 2011 5:00 pm

  Hoogbook

  Po co mi Hogbook?
  Chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami, opisać jak minął Ci dzień, wkleić zdjęcia (maksymalna szerokość obrazka to 500 pikseli) bądź zdać relację z minionych zajęć? Irytuje Cię to, jak wszyscy wyobrażają sobie lekcję z Twoim znienawidzonym profesorem, który za wszelką cenę chce Ci postawić T? Chcesz o tym powiedzieć wszystkim, ale nie masz pomysłu, jak to zrobić? Na szczęście już teraz znalazłeś rozwiązanie - jest to założenie swojego Hogbooka!

  Jak założyć Hogbooka?
  To wszystko jest łatwiejsze, niż mogłoby Ci się wydawać! Na początku, musisz znaleźć odpowiednią grupę - wszystko zależy od tego, do jakiego domu przydzieliła Cię Tiara. Jeśli jesteś mężnym Gryfonem, Twoje miejsce to Gildia Godności. Prawi Puchoni odnajdą się w Haremie Humoru, Krukoni powędrują do Roju Rozumnych, a Ślizgoni do Siedliska Spryciarzy. Skończyłeś już Hogwart, ale wciąż się w nim uczysz? Żaden problem, skieruj się do Strefy Starszyzny! Studium jednak nie jest dla Ciebie? To nic nie zmienia, twoje miejsce jest w Magicznym Miszmaszu.
  Teraz, kiedy znalazłeś już odpowiednie miejsce, wystarczy że założysz nowy temat, zatytułowany Twoim imieniem i nazwiskiem. To, co musisz zrobić, to wkleić swoje zdjęcie i napisać parę podstawowych informacji o sobie: wiek, klasę, stan cywilny, hobby czy cokolwiek innego, co przyjdzie Ci do głowy.
  Należy jednak pamiętać, że Hogbooka można założyć po uzbieraniu na koncie trzydziestu postów!

  Gotowe - mam już Hogbooka! Co dalej?
  Przed Tobą już najłatwiejsze zadanie - po prostu musisz prowadzić Hogbooka. Dodawaj posty i zdjęcia, ciesz się komentarzami znajomych i spędzaj mile czas. Tutaj możesz napisać każdemu, jak naprawdę wyglądają lekcję u profesora Crossa, lub relacjonując to, co zdarzyło się na transmutacji, przestrzec przed złym humorem Gane. Szerokie spektrum, które oferuje Hogbook może pomóc Ci w życiu szkolnym!

  Co daje mi prowadzenie Hogbooka?
  Poza przednią zabawą, przede wszystkim kontakt z wszystkimi innymi uczniami posiadającymi Hogbooki. W łatwy sposób znajdziesz kogoś, kto odrobi Twoje wypracowanie lub kupi od Ciebie stare książki. Możesz też dodać ogłoszenie o zgubieniu kosztownej bransolety. Spróbuj zamieścić tam próbkę swoich możliwości pisarskich czy wyrazić swoje zdanie o tym, co stało się na lekcjach OPCMu.

  Przekonany? Nie pozostaje Ci już nic innego, jak założyć własnego Hogbooka!

  Słowem wyjaśnienia o kanonie
  Ponieważ, jak każdy wie, w Hogwarcie nie mamy dostępu do internetu, zakładamy, że każdy użytkownik, który pragnie założyć Hogbooka, zakupuje specjalną książeczkę (pamiętnik, notes, jak kto woli). Na nią jest zaś rzucony czar, który powoduje, że nowe "wiadomości" pojawiają się na kolejnej stronie.

  Administracja postanowiła stworzyć plan lekcji, wyłącznie na potrzeby Hogbooka. Stosując się do niego, możecie opisywać, co działo się na wybranych przez Was lekcjach. Do pobrania tutaj. W przypadku jakichkolwiek problemów, prosimy o wysłanie sowy do Eireann Taggart.


   Obecny czas to Pon Sty 21, 2019 12:41 pm