Filius Flitwick

  Share
  avatar
  Filius Flitwick

  Liczba postów : 14

  Filius Flitwick

  Pisanie by Filius Flitwick on Nie Mar 04, 2012 9:42 pm

  Filius Flitwick

  A. Dane personalne

  1. Imiona:Fillius
  2. Nazwisko:Flitwick
  3. Data urodzenia:12 lutego 1929
  4. Miejsce urodzenia: wieś Abberton, w hrabstwie Essex
  5. Miejsce zamieszkania: Hogsmede, w roku szkolnym Hogwart
  6. Czystość krwi: czysta w ½, ½ krwi goblińskiej

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina: Rodzina Filiusa nigdy nie była zbyt wielka. Na początku reprezentowali ją dziadek Matthew, ciotka Elisabeth, wuj Arnold i kuzynka Joanne. Filius nigdy nie poznał swojego rodziców, gdyż matka umarła przy porodzie, a dziadek nie wiedział kim był ojciec dzieci. Kilkadziesiąt lat później Fillius dowiedział się, że jego rodzicielem był goblin, który w podstępny sposób wykorzystał pannę Flitwick, ale to już osobna historia. Fillius jako dziecko był bardzo szczęśliwy i kochany przez swoją rodzinę.
  Obecnie rodzina Flitwicka bardzo różni się od tamtej z czasów jego dzieciństwa. Dziadek, wujostwo i Joanne nie żyją, ale kuzynka pozostawiła po sobie potomków: córkę Mary, wnuczkę Catherine i prawnuka Robba. Filius kocha ich niczym rodzoną córkę i wnuki, mimo, iż z powodu pracy widuje ich bardzo rzadko.
  2. Pokrewieństwo: -

  C. Hogwart

  1. Ukończona szkoła: Hogwart, Ravenclaw
  2. Nauczany przedmiot: Zaklęcia
  3. Dodatkowa aktywność: Opiekun Ravenclawu
  4. Curriculum vitae:Po skończeniu szkoły Flitwick pracował w Departamencie Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów w Ministerstwie Magii. W tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym ósmym roku otrzymał propozycję objęcia stanowiska szefa tego departamentu, jednakże odrzucił ją z powodu otrzymania propozycji nauczania zaklęć w Hogwarcie, co robi do dzisiaj.

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje

  • Wzrost: Bardzo niski, około 110 centymetrów wzrostu
  • Budowa ciała: Normalna, lekko zaokrąglony brzuch
  • Kolor oczu: Niebieskie
  • Kolor włosów: Siwe, gdy był młody brązowe
  • Cechy charakterystyczne: Bardzo niski wzrost, delikatne problemy z chodzeniem, ogromne niebieskie oczy, zadarty nos

  2. Opis szczegółowy:
  Profesor zaklęć i uroków, który jest tak niski, że musi za swoim biurkiem stać na stosie książek.
  Z jednego krótkiego zdania można dowiedzieć się o Flitwicku najważniejszej rzeczy dotyczącej jego wyglądu. Niski wzrost przez większość życia był dla niego powodem prześladowań, utrudnieniem w realizacji swoich marzeń, a także jedyną rzeczą jaka pozostała mu po nieznanym goblińskim ojcu. Nawet jako dziecko nie mógł poszczycić się niesamowitą urodą, jednakże trudno było go nazwać brzydkim. Podobieństwo do matki i dziadka spowodowało, że przez wiele lat udało mu się ukrywać powiązania z goblinami. Warto wspomnieć o obecnym wyglądzie profesora, który dla większości jest na pewno bardziej istotny. Flitwick jest posiadaczem siwej, długiej brody, co dziwi większość uczniów, gdyż na jego głowie trudno jeszcze dojrzeć jakiekolwiek włosy. Jak przystało na osiemdziesięciolatka, jego twarz jest pokryta wieloma zmarszczkami, dodający mu powagi i majestatu. Mimo tego wszystkiego większość osób uważa go za młodszego, niż jest naprawdę. Na jego twarzy przez większość czasu gości uśmiech, a w intensywnie niebieskich oczach można ujrzeć coś, co zdarza się rzadko, nawet u młodych ludzi – radość i chęć życia. Po za tym Flitwick jest bardzo energicznym staruszkiem, który nie ma jakichkolwiek problemów z poruszaniem się. Nosi szykowne szaty w różnych odcieniach brązu i nie ulega modzie na ubieranie przez czarodziejów strojów mugoli.

  E. Charakter

  1. Opis charakteru: Trudno zdobyć sympatię przeciętnego ucznia, który oczekuje od nauczyciela tylko tego, aby był miły i dał mu święty spokój. Filiusowi Flitwickowi udała się ta, jakże trudna sztuka. Od zawsze stara się aby zgłębianie zaklęć nie było dla uczniów kolejnym nudnym przedmiotem, tylko kwintesencją magii, która może zaciekawić każdego i na dodatek przyda się w przyszłości. Na jego lekcjach nigdy nie panuje grobowa cisza, gdyż Flitwick doskonale pamięta czasy, gdy sam był uczniem i uważa, że młodzi ludzie muszą się wyszumieć. Z tego samego powodu rzadko zadaje im prace domowe. Młodzi czarodzieje zawsze mogą prosić go o pomoc, gdyż jest otwarty na innych, ma niesamowicie dobre serce i uwielbia pomagać innym ludziom. Choć na co dzień wydaje się osobą cichą i opanowaną, tak naprawdę jest bardzo uczuciowy i łatwo się wzrusza. Na pierwszy rzut oka w niepozornym profesorze, trudno dostrzec inteligentnego i potężnego czarodzieja, jednakże uczniom to nie przeszkadza i mimo wszystko uwielbiają go.
  2. Ciekawostki:

  • Zainteresowania: Zaklęcia, prawo czarodziejów, gotowanie
  • Ulubione: Jego ulubiony napój to syrop wiśniowy z sodą, do tego kilka kostek lodu i obowiązkowo parasolka.
  • Inne: Flitwick uczęszczał do Hogwartu w ostatnich latach kadencji dyrektora Armando Dippeta
   W czasach szkolnych przyjaźnił się z rok starszym Rubeusem Hagridem. Znał również Minerwę McGonagall (cztery lata od niego starsza) i Toma Riddle’a (trzy lata starszy).
   W Drugiej Bitwie o Hogwart pokonał Dołohowa.

  F. Przeszłość
  Wszystko zaczęło się dwunastego lutego tysiąc dziewięćset dwudziestego dziewiątego roku, który dla rodziny Flitwicków był równocześnie radosny, jakże i smutny. Tego dnia na świat przyszedł Fillius, jednakże umarła jego matka Marie. Młody Flitwick był osobą radosną, energiczną, utalentowaną, ale również pracowitą. Od najmłodszych lat pomagał dziadkowi i wujostwu w gospodarstwie. W tysiąc dziewięćset czterdziestym roku otrzymał list z Hogwartu i we wrześniu zaczął uczęszczać do tejże szkoły, trafiając do Ravenclawu. Od początku spotkał się z niechęcią większości rówieśników. Dzieci wyśmiewały jego niski wzrost, kłopoty z lataniem na miotle i szybkim poruszaniem się, a także to, że był często wyróżniany przez nauczycieli. Profesorowie uwielbiali chłopaka za jego inteligencję, pracowitość, a także za jego uprzejmość i poszanowanie zasad. W piątej klasie krukon został prefektem, w siódmej prefektem naczelnym. Skończył szkołę w bardzo dobrymi wynikami i dostał pracę w Departamencie Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów w Ministerstwie Magii. Szybko osiągał kolejne sukcesy i awansował na coraz to wyższe stanowiska. Jego życie, w czasach szkolnych niezbyt szczęśliwe, nagle stało się jednym wielkim pasmem sukcesów. Gdy miał trzydzieści pięć lat poznał sześć lat młodszą czarownicę mugolskiego pochodzenia Henriettę Shaw. Fillius zakochał się w niej z wzajemnością, więc w bardzo krótkim czasie zaręczyli się. Niestety kilka miesięcy później Henrietta została zamordowana w niewyjaśnionych okolicznościach . Flitwick załamał się. Praca, którą wcześniej bardzo lubił, przestała sprawiać mu satysfakcję. Wszystko zmieniło się w lipcu tysiąc dziewięćset sześćdziesiątego ósmego roku. Wtedy właśnie umarł dotychczasowy nauczyciel zaklęć, a Dumbledore zaproponował Flitwickowi tą posadę. Mężczyzna bez wahania zrezygnował z dobrze płatnej posady w Ministerstwie, na rzecz bycia nauczycielem, co od lat było jego największym marzeniem. Przez większość jego kariery nie działo się nic ciekawego, aż pewnego roku w jego klasie pojawił się nie kto inny tylko ten słynny Harry Potter, wtedy to z powodu wielu ciekawych zdarzeń, jego praca nabrała tempa. Obecnie wiedzie spokojne życie, nauczyciela i opiekuna Ravenclawu.


   Obecny czas to Pon Sty 21, 2019 1:20 pm