Matthew Harvele

  Share
  avatar
  Matty Harvele

  Liczba postów : 115
  Płeć : Male

  Matthew Harvele

  Pisanie by Matty Harvele on Wto Cze 19, 2012 2:22 pm

  Matthew Harvele

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Matthew
  2. Nazwisko: Harvele
  3. Data urodzenia: 10.05.2001
  4. Miejsce urodzenia: Londyn, Anglia
  5. Miejsce zamieszkania: Londyn, Anglia
  6. Czystość krwi: czysta

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina: Maria Harvele, ma dwadzieścia dziewięć lat i już jest młodą matką. Urodziła dziecko po skończeniu Hogwartu. Mimo tego, że jej edukacja zakończyła się tuż po Szkole Magii i Czarodziejstwa nie ma z tym problemu. Pracuje w Starbucksie w Londynie. Bardzo kocha swojego synka. Ma ciepłe brązowe oczy, które z miłością spoglądają na Matty'ego. Burza blond włosów okala jej twarz w kształcie serca.
  Roger, mężczyzna, który w życiu Matthew pojawił się tylko raz, by się go wyrzec. Dużo starszy od Marii, gdyż ma trzydzieści dziewięć lat. Ma własną rodzinę i nie interesuje się Mattem. Matty dowiedział się od matki, że jego ojciec także uczęszczał do Hogwartu. Maria nigdy nie poznała jego nazwiska
  Veronica Harvele, babka Matta. Kobieta, która starała się chronić Marię przed takimi wpadkami jaką był Matty. Na początku chciała by jej córka pozbyła się synka, lecz gdy go zobaczyła w ramionach swojej szczęśliwej dziewczynki od razu się w nim zakochała. Ma czterdzieści osiem lat, kasztanowe włosy przetykane siwymi pasmami i tak jak córka ciepłe brązowe oczy.
  2. Pokrewieństwo:
  3. Status majątkowy: powyżej przeciętnej

  C. Szkoła

  1. Rok nauki: I
  2. Dom: Hufflepuff
  3. Przedmioty: obowiązkowe

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje

  • Wzrost: 136cm
  • Budowa ciała: szczupły
  • Kolor oczu: niebieski
  • Kolor włosów: blond
  • Cechy charakterystyczne: aparat na zębach

  2. Opis szczegółowy:
  Blond włosy przeważnie schowane pod czapką z daszkiem. Świat obserwowany przez wieczne roześmiane niebieskie oczy widzi w różowych barwach. Po matce odziedziczył miodowy odcień włosów co mu wcale nie przeszkadza. Gdy się uśmiecha można dostrzec błysk aparatu ortodontycznego na zębach. Kiedy tylko jest okazja by zrzucić irytującą szatę szkolną przebiera się w jeansy, jakiś t-shirt i zakłada swoje ulubione adidasy. Jest bardzo żywy przez co łatwo go zauważyć pośród tłumu pierwszoroczniaków.

  E. Charakter

  1. Opis charakteru:
  Matty to typowy jedenastolatek. Wszędzie go pełno, gdyż jest bardzo ciekawski. Wszystkiego musi dotknąć, polizać, posmakować i upewnić się czy aby wyciągnął słuszne wnioski odnośnie danej rzeczy. Jest jak żywe srebro. W wielu miejscach można usłyszeć jego śmiech bądź dostrzec blond czuprynę, która za moment zniknie pod czapką. Matka często mówi o nim promyczek, ponieważ kiedy zjawia się w pokoju zawsze natychmiast każdy się uśmiecha. Jest bardzo żywiołowy, co pozwala na domysły, że jego energia nigdy się nie kończy. Nie potrafi usiedzieć na miejscu przez co bardzo często jest upominany.
  Mimo, że pochodzi z rodziny czystokrwistych czarodziei to wychowany został w poszanowaniu do istot niemagicznych. Bardzo lubi ich nowinki techniczne, o których czarodzieje najczęściej nie mają pojęcia. W domu posiada konsolę, przy której spędza czas kiedy nie da się wyjść na dwór.
  Matty nie jest typem samotnika, więc zawsze otacza go spora grupa rówieśników. Ma cechy przywódcze lecz się z nimi nie afiszuje. Oczywiście nie boi się wyjawić własnego zdania na szerszym forum. Nie jest tchórzem. Jak każde dziecko nie znosi słów krytyki, ale kiedy jakaś bliższa mu osoba powie coś, co go zmusi do przemyślenia swojego zachowania, potrafi się zmienić.
  Przez osoby starsze uznawany jest za tzw. słodziaka. Lubią go ciągać za policzki i czochrać jego włosy. Jest to bardzo irytujące, jednak jeśli musi to to wytrzymuje.
  Nie ma problemów z nawiązywaniem kontaktów, jest osobą towarzyską. Często może się wydawać, że ktoś poznał go już dobrze po jednej rozmowie, ale jest w błędzie, bo pod jego tajemniczą powłoką kryje się dużo więcej niżby się śniło filozofom. Poznawanie jego prawdziwej natury z reguły trwa długo i nie wszyscy mają na tyle cierpliwości, ale jednak gdy dotrą do tego momentu, stając się przy okazji istotnym elementem w życiu Matta. Mogą liczyć na same pozytywy. Z pewnością Harvele to bystry, spostrzegawczy i inteligentny chłopak, dobry słuchacz, pan dobra rada. W zasadzie to dobry materiał na przyjaciela. Wierny, oddany, pomocny, umie dochować tajemnicy. To chłopak który pomoże Ci nie oczekując nic w zamian. Ale z pewnością nie można nazwać go naiwnym. Jest niesamowicie ambitny, ale w tym wszystkim można nazwać go roztrzepanym i nierozważnym. Bardzo szczery i nie ukrywa, gdy jakaś osoba nie przypadła mu do gustu, jednak nigdy nie bywa mściwy. Raczej ugodowy, stroni od walk czy innych potyczek. Nie szuka wrogów, nie szerzy nienawiści.

  2. Ciekawostki:

  • Zainteresowania: muzyka mugolska
  • Ulubione: słodycze
  • Inne: nosi aparat ortodontyczny

  F. Przeszłość
  Pewnego wrześniowego dnia na drodze Marii stanął przystojny Roger. Nic więcej o sobie nie powiedział. Spędzili ze sobą bardzo przyjemny dzień a potem jeszcze przyjemniejszą noc. Jak później się okazało Maria była w ciąży. Próbowała jakoś skontaktować się z Rogerem, lecz niestety nie potrafiła. Przez cały okres ciąży matka Marii, Veronica była przeciwna temu, że jej córka chce zatrzymać dziecko. Jednak gdy po urodzeniu zobaczyła małego Matty'ego zakochała się w nim. Mimo tego, że uważała się za zbyt młodą osobę na babcię. Była bardzo szczęśliwa kiedy jej wnuk otrzymał list ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, gdzie kiedyś uczęszczała ona i jej córka.  Ostatnio zmieniony przez Matty Harvele dnia Wto Cze 19, 2012 5:52 pm, w całości zmieniany 1 raz

   Obecny czas to Sro Gru 19, 2018 10:41 am