Blair Bonham

  Share
  avatar
  Blair Bonham

  Liczba postów : 136
  Płeć : Female

  Blair Bonham

  Pisanie by Blair Bonham on Czw Sie 23, 2012 6:18 pm

  Blair Bonham

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Blair Susan
  2. Nazwisko: Bonham
  3. Data urodzenia: 3 października 1994
  4. Miejsce urodzenia: Aberdeen, Szkocja
  5. Miejsce zamieszkania: Aberdeen, Szkocja. Dom stoi na obrzeżach miasta, wręcz na samej granicy. Jest nieduży i stary, zbudowany z czarnej cegły z ciemnobrązową dachówką. Prócz parteru jest jeszcze tylko jedna kondygnacja, strych i niewielka piwnica. Na dole znajduje się kuchnia połączona z salonem oraz pokój rodziców. Na piętrze łazienka oraz pokój Blair, który kiedyś dzieliła z Marcusem, i pokój Maximiliana. Strych zamieszkuje dziadek. Dom niewidoczny jest dla mugoli, prócz drugich dziadków.
  6. Czystość krwi: 1/2

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina:
  Aleksander Bonham (dziadek) - osiemdziesięcioletni, dziarski mężczyzna zupełnie nie zachowujący się i nie wyglądający na tak posuniętego w latach. Aktualnie nie pracuje, choć czasem pomaga swojemu synowi i jego żonie warząc podstawowe eliksiry i sprzedając je każdemu komu się uda. To on zaraził Blair tworzeniem magicznych mikstur, a także uleczaniem. Zabawny i zawsze podnosi całą rodzinę na duchu. W młodości pokłócił się ze swoim ojcem, nikt nie wie o co, ale na tyle poważnie że doszło do wydziedziczenia go z rodu. Brak pieniędzy na starość dotknął go bardziej niż by się spodziewał, dlatego zawsze pilnuje aby jego wnukowie wychowali się jak najlepiej oraz zdobyli jak najlepsze wykształcenie.
  Elizabeth Bonham (matka) - jest to kobieta w sile wieku, blada i koścista. Jednak zawsze uśmiechnięta i podnosząca rodzinę na duchu. Z powodów zdrowotnych nie może podjąć się pracy, więc zajmuje się domem. Przyzwyczajona do ubóstwa zawsze powtarza dzieciom, że to nie pieniądze są największą wartością, a to że mają siebie.
  Stuart Bonham (ojciec) - spokojny, ułożony czterdziestoparoletni. Trudno wyprowadzić go z równowagi, nawet jeśli są to docinki na jego sytuacji finansowej, chyba że jest to obraza jednego z członków rodziny. Dla zasady nigdy nie zgadza się z Aleksandrem, do którego zwraca się po imieniu. Zawsze daje ludziom drugą szansę, wierząc że tak naprawdę każdy jest dobry i nikogo nie powinno się skreślać za błędy. Obok brata, największy autorytet Blair.
  Maximilian Bonham (starszy brat) - mówią, że równie dobrze on i jego siostra mogliby być bliźniakami, mimo czterech lat różnicy. I z charakteru, i z wyglądu są niemal identyczni, a jedyne co ich różni to wzrost, gdyż mierzy ponad sześć stóp. Po ukończeniu Hogwartu zajął się badaniami z zakresu transmutacji. Z tego powodu dużo podróżuje i nie mieszka już z rodzicami. Wciąż nie awansował wysoko, jednak zarabia wystarczająco by od czasu do czasu wysłać rodzeństwu po jakimś upominku czy nowym ubraniu, wiedząc że rodzicom jest wyjątkowo ciężko utrzymać dom.
  Marcus Bonham (starszy brat) - drugi starszy brat Blair, lecz jedynie o rok. Po skończeniu szkoły zajął się studiami nad czarodziejskim prawem, jednocześnie dostając bardzo niską posadę w Departamencie Przestrzegania Prawa Czarodziejów. Niestety, dalsza edukacja zajmuje mu większość pensji przez co nie może zbyt wiele pomóc rodzicom, wciąż mieszkając z nimi w Aberdeen. Z charakteru jest przeciwieństwem swojego rodzeństwa. Niezwykle otwarty, radosny i wybuchowy. Łatwo wyprowadzić go z równowagi. Za swoją rodziną skoczy w ogień, to samo tyczy się przyjaciół.
  2. Pokrewieństwo: -
  3. Status majątkowy: bardzo biedna

  C. Szkoła

  1. Rok nauki: VII
  2. Dom: Ravenclaw
  3. Przedmioty: eliksiry, transmutacja, zaklęcia, zielarstwo, opcm, numerologia, starożytne runy

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje

  • Wzrost: pięć stóp.
  • Budowa ciała:szczupła, nieduży biust.
  • Kolor oczu: ciemnobrązowe.
  • Kolor włosów: szatynka.
  • Cechy charakterystyczne: znamię na lewym obojczyku.

  2. Opis szczegółowy: ze względu na stan majątkowy nie posiada wielu wystrzałowych, nowych i modnych ubrań. Jedyne wyjątki to to, co jej brat przysyłał jej z zagranicznych podróży bądź jej dziadek kupował z zaoszczędzonych pieniędzy. Z reguły są to proste sukienki albo sweter i znoszone, wąskie spodnie oraz trampki. Czasem koszule w kratę. Dba o to aby ubrania zawsze były czyste, jednak niespecjalnie zajmuje się aby były niewygniecione. Włosy, cienkie, ale także zadbane i związane w luźny warkocz. Nie nosi makijażu. Z reguły się śmieje, ale nie uśmiecha. Nie stara się wyróżniać, bo nie jest to jej do szczęścia potrzebne. Jeśli ktokolwiek na nią spogląda widzi prosto, ale schludnie ubraną nastolatkę o pewnym spojrzeniu i wiecznie zmarszczonych brwiach w wyrazie zastanowienia.

  E. Charakter

  1. Opis charakteru: Jej głównymi zaletami jest zorganizowanie oraz ambicja. Nie zdaje sobie sprawy, ale potrafi być świetnym przywódcą. Pragnie osiągnąć coś w życiu i ma świadomość, że osiągnąć to może tylko poprzez ciężką pracę oraz zaangażowanie. Dlatego wszystko co robi musi być zrobione od początku do końca na tyle dobrze na ile potrafi. Krytycznie analizuje otaczający ją świat, co świetnie przydaje się w życiu, gdyż łatwo poznaje się na ludziach. Wraz z jej dobrym wychowaniem, wpijanym przez całe dzieciństwo przez dziadka, sprawie wrażenie poukładanej, bardzo zachowawczej nastolatki. Jednak to tylko pozory, po których łatwo ją ocenić podczas obserwacji jej pracy, czy niezbyt głębokiej znajomości jej osoby. W czasie wolnym pozwala sobie na wiele chwil lenistwa i drobnych przyjemności, jak na przykład sen czy dobra, nawet mugolska, książka - często wtedy jej myśli uciekają gdzieś daleko i daje się ponieść fantazji. Czasem, zupełnie nieświadomie, używa tego do reżyserowania pewnych sytuacji, głównie gdy dotyczą konfrontacji z inną osobą.
  Jeśli chodzi o kontakty z innymi ludźmi to lubi rozmawiać, ale nie cierpi pracy w grupie. Na każdy temat, ponieważ uważa, że każdy człowiek ma coś ciekawego do powiedzenia i z każdej rozmowy można coś wynieść. Zazwyczaj pozwala sobie na otwartość w stosunku do osób, które w jakiś sposób wywrą na niej pozytywne wrażenie. Już przy pierwszym spotkaniu rozpoznaje takiego człowieka i tylko w tym wypadku stawia na swoje przeczucie. Dla przyjaciół jest oddaną i wierną przyjaciółką, jednak pozwala sobie na powiedzenie otwarcie, jeśli coś w ich zachowaniu lub decyzjach się jej nie spodoba. Cała reszta może liczyć na jej ostrożne, uprzejme zainteresowanie i na pierwszy rzut oka może wydawać się jednak trochę chłodna i wyniosła.
  Nie lubi rozmawiać o swoim ubóstwie. Nie czuje się z tego powodu gorsza, jednak nie uważa też, że w jakikolwiek sposób powinna być traktowana ulgowo. Sytuacja w jakiej znajduje się jej rodzina nauczyła ją oszczędności oraz szacunku dla swoich rzeczy. Pomagając czasem swoim rodzicom przy pracy w wakacje rozumie wartość pieniądza i ile wysiłku trzeba włożyć w jego zdobycie.
  Za swoją największą wadę uważa nieumiejętność utrzymania języka za zębami, co ludzie często nazywają zwykłą bezczelnością. Oraz to, że świetnie kłamie, z czego absolutnie nie jest dumna, ale z tego korzysta kiedy zachodzi taka potrzeba. Innym aspektem jest jej nieokazywanie uczuć, mimo kłębiących się w środku emocji. Nigdy nie narzekała na swój los i wraz z płaczem, nie daj Merlinie - przy ludziach!, traktuje jako słabość.

  2. Ciekawostki:

  • Zainteresowania: eliksiry, historia magicznej Skandynawii.
  • Ulubione: uwielbia banany, truskawki, koty i pływać.
  • Inne: pragnie pracować w Św.Mungu bądź wytwarzać eliksiry. Nie cierpi świadomości marnowania czasu. Według jej filozofii życie składa się ze wzlotów i upadków, aczkolwiek, niestety, częściej jest gorzej niż lepiej dlatego człowiek często powinien obdarowywać się drobnymi przyjemnościami, bo to one nadają życiu radości. W wolnym czasie pływa.

  F. Przeszłość
  Urodziła się w najuboższej odnodze średnio zamożnego, niewielkiego rodu czarodziejskiego. Przed kilkudziesięcioma laty jej dziadek pokłócił się ze swoim ojcem co doprowadziło do wydziedziczenia go, a co za tym idzie - odebraniem nazwiska oraz dotychczasowego przepisanego majątku. Mimo to, postanowił rozpocząć nowe życie z nowym nazwiskiem. Razem z babcią Blair, która zmarła rok przed jej narodzeniem, doczekali się tylko jednego dziecka. Sama Blair posiada dwójkę rodzeństwa, dwóch braci. Najbardziej związała się z Maximilianem, który po ukończeniu Hogwartu, gdy ona miała trzynaście lat, wyprowadził się z domu próbując rozwinąć naukową karierę. Przez całe dzieciństwo wychowywała się w domu pod okiem braci i dziadka. Nigdy nie opuszczała Wielkiej Brytanii, wyjeżdżała jedynie do Walii na wakacje do dziadków ze strony matki, która pochodzi z mugolskiej rodziny. Po pójściu do Hogwartu dwa tygodnie spędza tam, a resztę w domu w Aberdeen.  Ostatnio zmieniony przez Blair Bonham dnia Czw Sie 23, 2012 8:09 pm, w całości zmieniany 1 raz

   Obecny czas to Sro Gru 19, 2018 10:43 am