Studium

  Share
  avatar
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 2155

  Studium

  Pisanie by Mistrz Gry on Sro Wrz 26, 2012 3:36 pm

  Studium

  Uwaga!
  Jak co roku, otwieramy zapisy na hogwarckie studium. Jednakże z rokiem szkolnym 2011/12 w magicznym szkolnictwie wprowadzone zostały znaczące zmiany. Pierwsze z nich dotyczą kierunków możliwych do studiowania – ich pełen spis znajdziecie tutaj, wraz z krótkim opisem oraz wskaźnikiem rekrutacyjnym. Niemożliwe jest studiowanie od pierwszego roku w starym systemie.
  By dodać realizmu grze wprowadziliśmy limit miejsc na każdy kierunek. Oznacza to,że o Waszym przyjęciu na studium zadecydują zdobyte przez Was Owutemy. Na każdy kierunek potrzebne są inne wymagania, a wskaźnik rekrutacyjny decyduje o tym, które przedmioty są ważniejsze. Przykładowo, osobom które pragną studiować magizoologię w rekrutacji na nic zda się owutem z wróżbiarstwa.
  Każdy chętny do złożenia swojej aplikacji może wybrać maksymalnie pięć z dziewięciu kierunków. Powinien on też wysłać sowę na konto Abla Draskovica, w której wyszczególni pięć kierunków. Przykładowa wiadomość:
  1. Magomedycyna
  2. Mistycyzm
  3. Teoria magii
  4. Inżynieria magii
  5. Bezpieczeństwo magiczne
  W przypadku gdy aplikant nie dostanie się na pierwszy wybrany kierunek, system bierze pod uwagę drugi, następnie trzeci – i tak aż do piątego. Nie ma możliwości zmiany podania, dlatego należy zastanowić się kilka razy przed podjęciem decyzji.
  Limit miejsc nie jest podany, zna go jedynie administracja, dlatego nie wahajcie się wysyłać swoich podań. Liczba punktów na razie również Wam nic nie powie, jednakże to Wy w tym roku wyznaczycie próg, którym w przyszłym roku będą się kierować kolejni uczniowie.
  Studium trwa trzy lata. Pierwszy rok to nauka wstępna, nie wymagająca wyboru specjalizacji. Dopiero osoby udające się na drugi rok nauki zobowiązane są do wyboru specjalizacji, której będą się uczyły przez dwa lata.
  Osoby, które w tym roku miały zacząć drugi lub trzeci rok studium mogą kontynuować swój tok nauczania. Istnieje jednak możliwość przeniesienia się na jeden z powyższych kierunków – od razu na konkretną specjalizację. Zostaną Wam wtedy – odpowiednio – dwa lata lub rok nauki. Jedynym warunkiem jest studiowanie przedmiotu, który wymagany jest w rekrutacji na dany kierunek. Oznacza to, że jeśli ktoś studiował zielarstwo, nie może przenieść się na bezpieczeństwo magiczne, chociaż kierunki takie jak magomedycyna czy magizoologia stoją dla niego otworem.
  Istnieje możliwość zaczęcia kolejnego kierunku w momencie, gdy skończyło się pierwszy rok pierwszego kierunku. System rekrutacji nie ulega wtedy zmianie.
  Podania należy składać do 29 września 2011, czyli w rzeczywistości 29 kwietnia 2012 roku na konto Mistrza Gry. Osoby chętne do przedłużenia swego studium powinny napisać posta w tym temacie, zaznaczając, czy chcą kontynuować naukę w starym toku, czy przenieść się na nowy system (wtedy też wskazać odpowiedni kierunek). Nie zmienia się nic w systemie płatności; czesne wynosi 50g, zaś za każdy miesiąc nauki pobieramy 15g (możliwość zapłaty z góry). W razie jakichkolwiek niejasności, pytania można kierować do Eireann Taggart lub Abla Draskovica  Pozostałe informacje:

  • Nauczyciele przedmiotów wymaganych na danym kierunku odpowiadają za tok edukacji Studenta.
  • Studenci nie mają możliwości zakwaterowania w zamku. Muszą stawić się w Hogwarcie o godzinie wyznaczonej przez opiekuna i opuścić go do ciszy nocnej.
  • Studenci mają zapewnione dwa posiłki dziennie; drugie śniadanie lub kolację oraz obiad.   Obecny czas to Pon Sty 21, 2019 12:40 pm