Audrey Mitchell

  Share
  avatar
  Audrey Mitchell

  Liczba postów : 375
  Płeć : Female

  Audrey Mitchell

  Pisanie by Audrey Mitchell on Czw Cze 11, 2009 11:16 pm

  Audrey Mitchell

  1.Imię: Audrey Ainsley
  2.Nazwisko: Mitchell
  3.Data urodzenia: 13 luty 1991
  4.Rodzina: Ojciec - Cody Mitchell, łacinnik i bibliotekoznawca, aktualnie pracujący w publicznej bibliotece w niewielkiej miejscowości nad morzem, Weymouth. Zasadniczy, inteligentny i ciemnowłosy konserwatysta o dużym poczuciu humoru. Jego współmałżonka, Berenice, posiadaczka subtelnej urody oraz smukłej kibici równie bezpośrednia, co dumna przedstawicielka płci pięknej. Jedyna wydana przez nią na świat córka odziedziczyła po niej znaczną część cech zewnętrznych. Berenice jednak jest nieco niższa niż Audrey, jej oczy są koloru ciemnoniebieskiego, a bystre spojrzenie i dumnie uniesiony podbródek wyraźnie odzwierciedla jej silny charakter. Jako, że Berenice bez wątpienia jest najbardziej impulsywną i spontaniczną osobą, mieszkającą pod dachem Mitchellów, nikogo nie zdziwiło kiedy ongiś przez zupełny przypadek podczas swoich eksperymentów o mały włos nie puściła domu z dymem. Był to ostatni incydent w jej czynnej karierze uzdrowicielki. Nieco później, po wielu zaciętych dyskusjach z mężem, nadal będąc w kwiecie wieku, zajęła się pisaniem artykułów do gazet oraz prywatnymi i niezbyt częstymi wizytami u pacjentów tudzież w świętym Mungu.
  5.Czystość krwi: czysta
  6.Wygląd: Dość wysoka, licząca bowiem nieco ponad metr siedemdziesiąt trzy wzrostu dziewczyna, o dużych czekoladowych oczach, okolonych wachlarzem niemniej ciemnych niż brwi, rzęs. Posiadaczka gęstych, nieznacznie falowanych(i często upinanych do góry) włosów sięgających mniej więcej do łopatek, bystrego spojrzenia, dość wydatnych kości policzkowych, ładnie wykrojonych ust, których unoszące się ku górze kąciki prezentują światu równe, niemal mlecznobiałe uzębienie oraz dołków w policzkach, pojawiających się na jej obliczu przy każdym uśmiechu, którego charakter zależy wyłącznie od obdarzanej nim osoby. Na lewym policzku standardowo wdzięczy się charakterystyczny, odrejowy pieprzyk.
  Audrey niejako lubi mugolską modą, a więc zwykle można ją zobaczyć w mniej lub bardziej wąskich jeansach, nieco za długich koszulach, wymyślnych swetrach, szalach oraz wszelkiego rodzaju tunikach. Zdarza się także, że panienka Mitchell przyodzieje coś typowo dziewczęcego, a mianowicie – sukienkę, najczęściej uszytą w stylu lat 50tych, 60tych. Przemierza świat głownie w zwykłych szarych trampkach do kostek, nie upstrzonych żadnymi dodatkowymi ozdobami czy też udziwnieniami. Przez ramię dziewczyny nierzadko przewieszona jest skórzana torba, po brzegi wypchana książkami i innymi, zbędnymi bibelotami. Taki nawyk z lat szkolnych.
  7.Charakter: Pierwsza główna cecha Audrey Mitchell – dumna. Dumna do granic niemożliwości. Gdyby się głębiej zastanowić, ego naszej drogiej bohaterki dorównuje, a może nawet przewyższa niejedno posiadane przez przedstawiciela płci brzydkiej, a jak wiadomo, o takie zjawisko generalnie niełatwo. Po drugie i nie mniej ważne: uparta. Nie da sobie niczego wmówić, nawet jeśli jej własne przekonania w danej kwestii w dużej mierze mijają się z prawdą. Konsekwentnie dąży do wyznaczonego przez siebie celu i zrobi prawie wszystko, aby dopiąć swego. Nie zwykła krzywdzić innych z racji swoich ambicji. A trzeba wiedzieć, że potomkini Raveny Ravenclaw cierpi na jej przerost.
  Ma się za osobę inteligentną i nie lubi kiedy ktoś to kwestionuje. Nikt poza nią samą nie posiada świętego prawa wymyślania niestworzonych określeń(włączając w to neologizmy) na jej skromną osobę. Przyznała je tylko i wyłącznie sobie i nie zapowiada się, aby cokolwiek kiedykolwiek miało się w tej kwestii zmienić. Żywi do siebie szacunek, tego też samego wymaga od innych przedstawicieli rasy ludzkiej. Posiada wyrafinowane, postrzegane przez niektórych jako specyficzne poczucie humoru. Nie lubi o sobie mówić i zazwyczaj udaje się jej umiejętnie odwieźć rozmówcę od tematu swoich przeżyć wewnętrznych. Nie boi się otwarcie głosić swojego zdania, chociaż zdarza się jej nie zabierać głosu, jeśli chwilowo uzna to za znacznie lepsze rozwiązanie. Audrey już dawno przekonała się, że całego świata nie nawróci, a jej i tak już słabe nerwy zamiast szargać, należy oszczędzać. Gardzi dogmatykami, wszelkiego rodzaju istotami, którym chlupie woda w mózgu oraz osobami zupełnie nijakimi, pozbawionym indywidualności i własnego zdania. Nie jest naiwna, ani prostoduszna, innymi słowy – nie da sobie w kaszę dmuchać. Bardzo źle znosi porażki, stara się jednak wyciągać odpowiednie wnioski i nie popełniać tych samych błędów w przyszłości.
  Trzeba dodać, że Audrey ma wyjątkowo bujną wyobraźnię, która jest w stanie stworzyć nieprawdopodobne wizje teraźniejszości, przyszłości tudzież poszczególnych osób, zjawisk, wydarzeń. Tym samym, dość często wiele faktów zostaje uprzedzonych nie zawsze zgadzającymi się z rzeczywistością domysłami.
  Nie jest typem romantyczki. Nie czytuje poezji, nie znosi romansów, nie trafi niczego co przerażająco słodkie, urocze i egzaltowane. (Dlatego też napawała ją lękiem herbaciarnia u pani Puddifoot w okresie walentynkowym). Stara się odbiegać od konwenansów, ma swoje stereotypy i ich się trzyma. Można śmiało powiedzieć, że Audrey jest osobą oczytaną. Poznała książki nie tylko w zakresie czarodziejskiej twórczości, ale także mugolskiej literatury. Samodzielna, ceni sobie niezależność, szczerość i niebanalność.
  Bywa ironiczna, złośliwa, egoistyczna, zła i okropna. Ale to raczej rzadko.
  8.Referencje zawodowe: Trudno powiedzieć od jak dawna Audrey trwa w swoim ambitnym postanowieniu przemówienia czarodziejom do rozsądku poprzez swój kunszt pisarski. Najprawdopodobniej jednak od dłuższego czasu. Już dawno zadecydowała, że przekaże szacownym magom nie do końca to co chcieliby, zaś to, co usłyszeć powinni. I że za nic w świecie nie będzie pracowała dla Proroka Codziennego. Jej redaktorów uważa za skończonych degeneratów i hipokrytów. W odległej przyszłości zamierza założyć własną redakcję, póki co jednak, nie chcąc porywać się z motyką na słońce, zamierza się skupić na pojedynczych artykułach do wybranych gazet. Nie chce stać się sławna poprzez skandale i oczernianie ludzi będących ‘autorytetami’, choć tak naprawdę nimi być nie powinni.
  9.Wykonywany zawód: dziennikarka
  10.Historia postaci: Choć Audrey jest jedynaczką, trudno dopatrzeć się u niej cech rozpieszczonej księżniczki, której przez cały dotychczasowy żywot dogadzano, spełniając wszelkie, niekiedy kosmiczne zachcianki. Nie miała nikogo pokroju guwernantki, zajmującej się rozczesywaniem włosów, przygotowywaniem kąpieli, ani nauczaniem nienagannych manier i niezbędnych wiadomości, jakie powinna posiadać równie urodziwa co błyskotliwa młoda dama. Całą wiedzę jaką Audrey posiadła przed pójściem do Hogwartu w zakresie magii, choć nie tylko, zawdzięcza przede wszystkim ojcu. Erudyta, łacinnik oraz bibliotekoznawca stanowił, zresztą stanowi do dziś jej bezwzględny autorytet. To właśnie on zaraził swoją ukochaną, notabene jedyną córkę pasją do książek, głównie poprzez częste zabieranie jej ze sobą do biblioteki. Jak wiadomo, takie miejsce to istny raj dla żądnego wiedzy dziecka. Coś z tamtego okresu zostało Audrey do dziś – zwykle chce wiedzieć znacznie więcej niżeli powinna.
  Namiastką rodzeństwa przez lata pozostawało liczne kuzynostwo, sprowadzane niemal parę naście razy w roku pod dach Mitchellów. Tym samym, w niewielkim domu na przedmieściach Weymouth nieczęsto było cicho oraz nudno. Swojego czasu Audrey brała udział w licznych, niekiedy niemiłosiernie nierozważnych eskapadach, przechodzeniach przez płoty, robieniu żartów mugolom oraz innych, inicjowanych przez starsze kuzynostwo wybrykach.
  Kolejnym punktem okazał się być Hogwart, do którego jedenastoletnia Audrey przybyła z niezwykłym entuzjazmem, w którym poznała nietuzinkowe towarzystwo, w który nauczyła się znacznej części rzeczy przydatnych w przyszłym życiu, i który… ukończyła.
  11. Wyniki owutemów:
  - Transmutacja...........P
  - Zaklęcia..................W
  - OPCM......................P
  - Astronomia..............Z
  - Historia magii...........P
  - Starożytne runy.......W
  - Numerologia.............P   Obecny czas to Sob Maj 26, 2018 12:39 pm