Riley Tennyson

  Share
  avatar
  Riley Tennyson

  Liczba postów : 21
  Płeć : Male

  Riley Tennyson

  Pisanie by Riley Tennyson on Pią Mar 29, 2013 10:12 pm

  Riley Tennyson

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Riley Ciprian
  2. Nazwisko: Tennyson
  3. Data urodzenia: 13 VI 1995
  4. Miejsce urodzenia: Retford
  5. Miejsce zamieszkania: Okolice Retford. Jest to jedna z dość licznych posiadłości, oddalonych od sąsiednich o kilkaset metrów do kilku kilometrów nawet. Ta, w której wychował się Tennyson, jest jedną z najstarszych i najbardziej wyobcowanych. Spora działka - w znacznej części przeznaczona na szklarnie - otacza schludny, nie za duży, ale zdecydowanie wygodny domek, w którego wyglądzie da się zauważyć styl jeszcze sprzed mugolskich wojen.
  6. Czystość krwi: Krew 1/2 (rodzice matki Rileya to mugole).
  7. Teleportacja: Dotyczy wyłącznie postaci, które ukończyły 17 rok życia.

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina:
  - Matka: Maria Rockwell-Tennyson, trzydziestopięcioletnia mugolaczka pochodząca z Londynu. Wybitna zielarka, w tym też kierunku poszła jej kariera: hoduje zioła, które dostarcza magicznym sklepom, aptekom i innym. Nie są to ogromne ilości ziół i magicznych roślin, ale to te z najwyższej półki.
  - Ojciec: Ciprian Tennyson, czarodziej pełnej krwi w wieku trzydziestu ośmiu lat. Pochodzi z jednej z tych rodzin, które zachowały czystą krew bynajmniej nie dlatego, że się o to starały, od kilkudziesięciu lat mieszkającej w okolicach Retford. Prowadzi karierę naukową w Ministerstwie Magii - bada stare i tworzy nowe zaklęcia.
  - Dziadkowie od strony matki: Alice i John Rockwell, zwykli mugole, pracownicy państwowi - Alice to nauczycielka angielskiego w podstawówce, a John to urzędnik.
  - Dziadkowie od strony ojca: Janice i Maximilian Tennyson. Maximilian to emerytowany auror, a Janice nie pracuje (ani nie pracowała) - zajmuje się domem.
  2. Pokrewieństwo: (członkowie rodziny zarejestrowani na forum, pole nieobowiązkowe)
  3. Status majątkowy: Powyżej przeciętnej

  C. Szkoła

  1. Rok nauki: Szósty
  2. Dom: Ravenclaw
  3. Przedmioty: Zielarstwo, zaklęcia, OPCM, transmutacja, eliksiry, numerologia, starożytne runy.

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje

  • Wzrost: 189 cm
  • Budowa ciała: Bardzo szczupły.
  • Kolor oczu: Brązowy.
  • Kolor włosów: Ciemnobrązowy.
  • Cechy charakterystyczne: Cienka, niewielka (ok. 1 cm) blizna na prawej kości policzkowej.

  2. Opis szczegółowy: Riley to chłopak dość nieprzeciętnego wzrostu, a w dodatku jest bardzo szczupły, by nie powiedzieć - chudy. W dodatku ma dość nietuzinkowy wygląd - kręcone włosy, dość długie i rozczochrane, oraz stylowy zarost na linii szczęk, policzkach i nad górną wargą, który zmyślnie ukrywa niedoskonałości jego dość jasnej cery. Nosi się raczej pospolicie i tak, by było mu po prostu wygodnie. Nie obnosi się ze swoim majątkiem, ale też zawsze jest schludny i zadbany. Jedyne momenty, podczas których rzeczywiście można dostrzec, że jest dość majętny, to bale i jakieś wyjątkowe wydarzenia.
  Ma dość spokojny i przyjazny wyraz twarzy, wypowiada się również spokojnym (acz nie melancholijnym ani flegmatycznym) głosem, nie gestykuluje też mocno, czasami tylko, dla podkreślenia niektórych wypowiedzi. Odbierany jest jako osoba spokojna i dość tajemnicza, jednak - co wychodzi później - o dość ciętym języki i nietuzinkowym humorze.

  E. Charakter

  1. Opis charakteru: Riley to wesołek. Owszem, nie widać tego po nim, bo jego poczucie humoru opiera się na słowie i żartach sytuacyjnych, jednak na pewno nie można się nudzić w jego towarzystwie. Nie daje innym odczuć tego, że jest lepszy od nich, więc niewiele osób wie, że jednak stawia siebie ponad nimi. Jest, wbrew wszelkim pozorom, mocno egoistycznie nastawiony do życia, potrafi jednak tak się zaprezentować, że wydaje się być miły, uczynny i pomocny. Jest dobrym dyplomatą i właśnie dzięki temu uzyskuje taki efekt, a w dodatku potrafi większość osób przekonać, że chcą zrobić coś za niego, a jeśli odmawia udzielenia pomocy, to robi to dlatego, że zwyczajnie nie może, a nie dlatego, że nie chce. Dzięki temu też często uchodzą mu na sucho różne wybryki, jakich się dopuszcza. Nie ma wrogów, ale ma też raczej niewielu prawdziwych przyjaciół.
  Jest bardzo dobry z zielarstwa i zaklęć - po rodzicach zapewne. Generalnie dobrze się uczy, chociaż zdecydowanie mógłby lepiej - nie poświęca nauce zbyt dużo czasu. Jest jednak przedmiot, który wprost uwielbia - eliksiry. Marzy o posadzie Mistrza Eliksirów w przyszłości, im więc poświęca najwięcej uwagi. Nie tylko uczy się tego, czego powinien się uczyć na lekcje: doczytuje, dopytuje, jeśli trafi na wzmiankę o jakimś nowym, ciekawym eliksirze, potrafi całymi dniami przesiadywać w bibliotece, szukając informacji o nim. Niemal równie namiętnie pochłania mugolskie książki fantasy.
  Uważa się za lepszego od niektórych. Nie pod względem jednak majętności czy czystości krwi, bo te są mu zupełnie obojętne. Jednak nie szanuje - chociaż skrzętnie i skutecznie to ukrywa - ludzi bez pasji, zainteresowań. Uważa, że jeśli ktoś nie ma czegoś, co kocha, nie jest wart jego czasu. Niektóre zainteresowania też są lepsze od innych, jednak nie patrzy krzywo na nikogo, kto pasjonuje się choć jedną rzeczą.

  2. Ciekawostki:

  • Zainteresowania: Eliksiry, zielarstwo. Książki fantasy. Historia wojny czarodziejów.
  • Ulubione: Terry Pratchett, Tolkien i kilku innych mugolskich pisarzy. Fascynacja Severusem Snapem: jego osobą i udziałem w wojnie.
  • Inne:

  F. Przeszłość

  Riley wychowywał się pod mocnym wpływem mugolskiej społeczności. Jego rodzice mają żywy kontakt z sąsiadami z Retford (chociaż utrzymują ich w niewiedzy co do magii), on sam chodził tam do podstawówki. Bardzo często bywał w Londynie, u dziadków od strony mamy, a potem - kiedy rodzice ojca przeprowadzili się z domku pod Retford w okolice Pokątnej - również i u nich. Wiódł dość beztroskie życie i w sposób całkiem naturalny korzystał zarówno z mugolskich, jak i magicznych "ułatwiaczy życia". Teraz o wiele bardziej "wychyla" się w stronę tych magicznych, wciąż nie wyobraża sobie jednak wakacji bez rowerów i uwielbia oglądać telewizję.
  W szkole do tej pory wiodło mu się zdecydowanie dobrze. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, lubili go. I nic nie wskazuje, by miało się to zmienić.  Ostatnio zmieniony przez Riley Tennyson dnia Pią Mar 29, 2013 11:22 pm, w całości zmieniany 1 raz

   Obecny czas to Sob Maj 26, 2018 12:40 pm