Współczesny Hogwart

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


2 posters

    Kącik średniowieczny

    Oliver Ashdown
    Oliver Ashdown


    Liczba postów : 22
    Płeć : Male

    Kącik średniowieczny Empty Kącik średniowieczny

    Pisanie by Oliver Ashdown Czw Lip 11, 2013 11:29 pm




    Idziesz na bal? Albo masz turniej rycerski? Czy też zwyczajnie potrzebujesz kostiumu na LARP? To jest właściwe miejsce. Od kolczyków, po szyszaki i inne miecze. Obsługa także jest miła. Jeśli masz problem z wyborem, to na pewno ktoś Ci pomoże.

    Oliver Ashdown
    Oliver Ashdown


    Liczba postów : 22
    Płeć : Male

    Kącik średniowieczny Empty Re: Kącik średniowieczny

    Pisanie by Oliver Ashdown Czw Lip 11, 2013 11:43 pm

    Nudny dzień. Jeszcze aż dwa tygodnie do następnego LARPa, a jego aż nosiło. Miał już kartę postaci, miał dodatkowe info i zgadał się z gościem, który organizuje całą imprezę. W ogóle już wszystko miał. Teraz przyszło mu siedzieć i czekać, czyli ta najgorsza część. Nienawidził nic nie robić. Mógł biegać po łąkach, wspinać się na drzewa, a kiedy już się na jakieś wspiął, długo tam nie wysiedział. Aż dziw, że jego sklepik nadal tak dobrze prosperował. Może to dlatego, że to było spełnienie jego marzeń. Połączenie świata komiksów ze średniowieczem, to było coś! Ach, no i nie zapominajmy o jedzeniu. Czyż to nie połączenie idealne?
    Ile można siedzieć w kawiarence? Jakoś się wyrwał, w końcu był szefem szefów i poszedł sobie do działu z gadżetami. Coś poprzestawia, coś poukłada. Poczyta może coś. Generalnie tam się lepiej będzie bawił, niż w kawiarence.
    Jolene Astor
    Jolene Astor


    Liczba postów : 100
    Płeć : Male

    Kącik średniowieczny Empty Re: Kącik średniowieczny

    Pisanie by Jolene Astor Pią Lip 12, 2013 1:40 am

    Nie wiem skąd się wzięło zamiłowanie do legend arturiańskich - ale mój papa absolutnie za nimi szaleje. Jego gabinet, nie licząc pamiątek po wielkich gwiazdach kina niemego, wypełniony jest po brzegi średniowiecznymi gadżetami, na ścianach obrazy, miecze, tarcze, zdjęcia w strojach, czasem można tam dostać zawrotów głowy.
    Z drugiej strony - dobrze mieć rodzica o wyraźnie określonych pasjach. Nigdy nie ma problemów ze znalezieniem odpowiedniego prezentu. A mamy zwyczaj nieustannego posyłania sobie małych drobiazgów, sklep Olliego okazał się naprawdę bardzo pomocny.
    - Powiedz, że masz coś nowego - staję obok, ja i moje niespodziewane wejścia, od razu widać, że wychowałam się na filmach noir. Heroiny zawsze pojawiają się znikąd, przyprawiając o mini-atak serca.
    Oliver Ashdown
    Oliver Ashdown


    Liczba postów : 22
    Płeć : Male

    Kącik średniowieczny Empty Re: Kącik średniowieczny

    Pisanie by Oliver Ashdown Pią Lip 12, 2013 8:54 pm

    Zamiłowania do takich rzeczy nie trzeba szukać. Są to na tyle interesujące tematy, że nawet małe dziecko można tym zahipnotyzować. Zaczynasz mówić o rycerzach okrągłego stołu albo o Arturze i Ginewrze i od razu podbijasz serca małych dzieci. Przynajmniej takie wyobrażenie miał Oliver. Przecież właśnie w taki sposób jego dziadek zyskał specjalne miejsce w sercu Ashdowna.
    Też miał taki pokój nawet dwa. Bo jeden w Birmingham, a drugi w Irlandii. Ten u dziadków był o wiele lepiej wyposażony, no i był większy. Poza tym, dzielił go z innym pasjonatem średniowiecza, więc nie było w tym nic dziwnego. Dziadek sam dbał o jak najlepsze wyposażenie pokoju.
    Rzucił ścierkę i jak najszybciej mógł, wyszedł z kawiarenki. To wszyscy wiemy. Poszedł do działu z gadżetami, to też jest wszystkim znane. Zaczął coś grzebać przy kolczykach i naszyjnikach, kiedy usłyszał znajomy głos. Szybko się odwrócił i od razu się uśmiechnął. Mała Jolene.
    - Tak się składa, że mam. - Wyszczerzył swoje królicze zęby i wyciągnął szybko replikę chorągwi Krzyżackiej. Orientalny towar, bo aż z Niemiec. Tam mają najlepsze. - Jak Ci się podoba? - Zerknął na wdzięczne dziewczę.
    Jolene Astor
    Jolene Astor


    Liczba postów : 100
    Płeć : Male

    Kącik średniowieczny Empty Re: Kącik średniowieczny

    Pisanie by Jolene Astor Pią Lip 12, 2013 9:10 pm

    Jakby się nad tym zastanowić - większość bajek które opowiadał mi na dobranoc była inspirowana przygodami Artura. To nawet działało, zawsze bawiłam się w księżniczkę a kiedy po raz pierwszy lecieliśmy do Wielkiej Brytanii byłam przekonana, że jest żywcem wyjęta ze wszystkich legend.
    Trochę się zawiodłam.
    Ale nigdy nie rozumiałam Ginewry i tej całej sprawy z Lancelotem, wtf? Przecież Artur był taki mega i taki super, po co jej było szukać jakiegoś innego? Mało jej było jednego bohatera? Niektóre dziewuchy są naprawdę durne.
    - To mój szczęśliwy dzień! - uśmiecham się szeroko, ale hej! Jaka mała! Mam prawie sto sześćdziesiąt pięć centymetrów, to całkiem sporo! Jak na dziewczynę... - To... Jest spore? - odpowiadam kiwając głową bo nie mam zielonego pojęcia na co patrzę. Ale wyglada imponująco!
    Oliver Ashdown
    Oliver Ashdown


    Liczba postów : 22
    Płeć : Male

    Kącik średniowieczny Empty Re: Kącik średniowieczny

    Pisanie by Oliver Ashdown Sob Lip 13, 2013 12:50 am

    Tak myślę, że ojciec Jolene i dziadek Olivera by się nawet nieźle dogadali. Pewnie by przesiedzieli całe popołudnie wymieniając się ciekawostkami, a potem by przeszli do pokoju zabaw, czyli pomieszczenia, gdzie jest wystawione wszystko co ma cokolwiek wspólnego ze średniowieczem. Taka tam... pasja. 
    Could be, że Lancelot był po prostu ucieleśnieniem wszystkich cnót rycerskich, o których bardowie śpiewali i tworzyli w ten sposób niejako modę na powiedzmy ascetyzm. Oh yeah oddaj majątek, to teraz modne! Nie no, bez hejtów. 
    On też uznałby ten dzień za szczęśliwy, bo oto obok niego stała jego wybranka serca. Ok, znów hiperbolizuję, ale czy to coś złego, że ją nawet trochę bardzo lubił? Dobrze, że nie podszedł do niej i nie walnął tekstu typu 'Ty, ja, moje mieszkanie, teraz', bo to by było coś okropnego. Zamiast tego, Ollie woli otwierać paniom drzwi, odsuwać krzesła i być po prostu dla nich miłym. A to teraz coraz rzadziej spotykane. 
    - Zaiste. - Rzucił Ashdown patrząc to na chorągiew, to na kobietę. - Jest w skali 1:1. Genialnie wykonana replika jednej z chorągwi Zakonu. Jeśli twojemu tacie spodobał się hełm z pióropuszem, to zapewniam cię, że tym będzie zachwycony. - Tak, to prawda. Kiedy przesłał jedną z chorągwi dziadkowi, ten mało nie skakał z radości. Babcia musiała go uspokajać herbatą i ciastkami. One zawsze działają.

    Sponsored content


    Kącik średniowieczny Empty Re: Kącik średniowieczny

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Czw Mar 28, 2024 5:52 pm