Léa Rosemary Hayton

  Share
  avatar
  Léa Rosemary Hayton

  Liczba postów : 3
  Płeć : Female

  Léa Rosemary Hayton

  Pisanie by Léa Rosemary Hayton on Wto Wrz 24, 2013 8:13 pm

  Léa Rosemary Hayton

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Léa Rosemary
  2. Nazwisko: Hayton
  3. Data urodzenia: 19.03.1996r.
  4. Miejsce urodzenia: Bridlington, Anglia
  5. Miejsce zamieszkania: Bridlington, Anglia
  6. Czystość krwi: czysta
  7. Teleportacja: nie

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina:
  Matka: Sarah Blackwell. Miłośniczka magicznych stworzeń, którym poświęciła się w całości. To jedyna rzecz jaką Léa wie na temat swojej matki. Sarah uciekła od rodziny, kiedy jej córka miała zaledwie dwa lata. Do tej pory odezwała się jedynie raz - kilka miesięcy po odejściu z domu. Kobieta poinformowała jedynie męża, że musiała tak postąpić i nie życzy sobie, aby ktokolwiek próbował ją odnaleźć. Tak też zostało.
  Ojciec: Nathaniel Hayton. Czterdziestosiedmioletni były pracownik Ministerstwa Magii, obecnie prowadzący swój sklep z zaopatrzeniem i specyfikami medycznymi. Po odejściu żony w pełni oddał się swojej pracy, zostawiając w tym czasie dwójkę dzieci pod opieką ojca. Dwa lata temu podjął poważną decyzję o rezygnacji z obecnego stanowiska. Usprawiedliwiał się wypaleniem zawodowym, lecz cała rodzina wiedziała, że zrobił to na rozkaz swojego taty. Nie jest to człowiek, który toleruje bunt i ma swoje zasady - takie jak niedzielne obiadki spędzone w rodzinnym gronie, czy wpojona przez jego rodziców niechęć do mieszania krwi.
  Brat: Christpher Hayton. Starszy od Léi tlyko dwa i pół roku. Dla swojej młodszej siostry jest w stanie skoczyć w ogień. Po skończeniu szkoły postanowił 'odnaleźć prawdziwego siebie', cokolwiek to znaczy. Jak na razie jest szczęśliwy ze swojej egzystencji. Niedawno stwierdził jednak, iż chce się dalej rozwijać i uczyć. Co z tego wyjdzie? Z Chrisem nigdy nic nie wiadomo. To u Hayton'ów rodzinne.
  Dziadek: Benjamin Hayton. Cichy, lecz wymagający i despotyczny starszy człowiek pasjonujący się eliksirami i magicznymi stworzeniami, dzięki czemu poznał swoją żonę, które nie żyła długo. Zmarła jeszcze przed ślubem syna. Obecnie pan Benjamin prowadzi spokojne życie w rodzinnym mieście w Anglii, zajmuje się posiadłością Hayton'ów i pomaga synowi w prowadzeniu sklepu.


  2. Pokrewieństwo: nie dotyczy
  3. Status majątkowy: powyżej przeciętnej

  C. Szkoła

  1. Rok nauki: VI
  2. Dom:  Gryffindor
  3. Przedmioty: eliksiry, astronomia, zielarstwo, opcm, zaklęcia, starożytne runy, numerologia

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje


  • Wzrost: 161 cm
  • Budowa ciała: szczupła
  • Kolor oczu: brązowe
  • Kolor włosów: blond
  • Cechy charakterystyczne: dwie prostopadłe do siebie blizny po prawej stronie szyi

  2. Opis szczegółowy: Stając twarzą w twarz z Léą od razu zauważalne jest brązowe, głębokie spojrzenie, którym dziewczyna lubi rozbrajać swoich rozmówców. Nieustanny błysk w oku oraz nieco zadarty nos często chowa za zasłoną blond loków,  każdego ranka układających się jak chcą, co jest prawdziwą zmorą dziewczyny. Cała szopa gęstych i długich włosów do bioder nijak ma się do sylwetki panienki Hayton. Nader szczupła; jej to nie przeszkadza, ale według innych ludzi jest nieco niedożywiona, więc może rzeczywiście ma z tym jakiś problem... Dwie widoczne blizny na szyi szóstoklasistki są częstym tematem, który poruszają jej rozmówcy. Dziewczyna nie lubi o tym opowiadać, dlatego też najczęściej zbywa ludzi i zmienia temat rozmowy.
  Ubiór Léi jest zależny od jej samopoczucia danego dnia, ale najczęściej można zobaczyć ją w bluzkach na ramiączka lub dużych swetrach oraz idealnie przylegających do nóg spodniach. Chociaż jej stroje mogą mówić o roztrzepaniu, w żadnym wypadku tak nie jest. Noszenie spódnic jest dla niej istną katorgą, dlatego przez bardzo długi czas nie mogła przekonać się do szkolnego mundurka. Niestety gubienie, palenie, czy cięcie go nie dawało żadnych efektów i w końcu dała za wygraną. Jeden do zera dla spódnic.
  Poza głębokim i często irytującym spojrzeniem Hayton posiada dość charakterystyczny uśmiech, który pokazuje zaledwie na sekundę lub dwie. Lekkie dygnięcie warg nie jest częstym zjawiskiem, ponieważ dziewczyna najczęściej uśmiecha się sama do siebie. Taki typ.

  E. Charakter

  1. Opis charakteru: Co można o niej powiedzieć? Ktoś stwierdzi, że jest niemiła, inny powie, że szczera do bólu. Tak na prawdę tylko jej starszy brat zna prawdziwą Léę Rosemary. Panienka Hayton przywdziewa przeróżne maski do każdej sytuacji. Potrafi być nader miła, a godzinę później arogancka. Dlatego trzeba z nią spędzić trochę czasu, aby rozgryźć każde z tych zachowań.
  Na pierwszy rzut oka Léa jest cicha i zamyślona, często też niedostępna, co za tym idzie odpycha od siebie niektórych ludzi. Nie lubi opowiadać o sobie, znacznie bardziej woli słuchać innych i zadawać im mnóstwo pytań. Często wypowiedziom Léi towarzyszy sarkazm, który nie zawsze stosuje świadomie. Jeśli już ktoś sprawi uśmiech na jej twarzy może być pewien, że nie ma się czego obawiać, Hayton go nie pobije, nie pogryzie i nie spali mu domu. Wystarczy czymś ją urzec, albo zdobyć kawałek serca, żeby wiedzieć, że w razie jakiejkolwiek potrzeby przybiegnie z pomocą. Sama zaś stara się radzić sobie bez według niej zbędnych porad od ludzi. Jedyną osobą, której zawsze się posłucha jest jej brat, ale na szczęście nikt z jej znajomych nie pomyślał o tym, żeby zwracać się do Chrisa. Léa lubi dowodzić w grupie, ale nie cierpi kiedy ktoś jej rozkazuje, przez co często pakuje się w przeróżne kłopoty.
  Pomimo wybuchowości nie lubi pokazywać swoich słabości i smutku, chociaż często nie potrafi zahamować wybuchów złości. Co za tym idzie, ciężko z nią wytrzymać, dlatego rzadko bywa w dłuższych i poważnych związkach.
  Istny wulkan, a może wszystkie te nastroje są zależne od pogody? Kto to wie.

  2. Ciekawostki:


  • Zainteresowania:
   #zielarstwo
   #śpiew
   #czytanie
   #eliksiry
   #podróże
   #czarna magia

  • Ulubione:
   #piwo kremowe
   #samotne spacery
   #dręczenie ludzi

  • Inne:
   #nie znosi nosić spódnic
   #lubi odkrywać nowe miejsca
   #zawsze cieszy się kiedy ktoś zdobędzie się na odwagę, żeby z nią porozmawiać
   #ma kota Leona
   #jest wielkim śpiochem
   #powinna nosić okulary, ale zakłada je bardzo rzadko

  F. Przeszłość  
  Léa urodziła się w Bridlington w posiadłości od pokoleń należącej do jej rodziny i tam też była wychowywana. Przed przygodą jakiej doświadcza w Szkole Magii i Czarodziejstwa jej dziadek Benjamin uczył zarówno jej jak i swojego drugiego wnuka podstaw magii, co nieco pomogło obojgu na starcie w szkole. Pomimo swojego pokręconego charakteru Hayton zawsze znajdywała czas na to, żeby odrabiać prace domowe i uczyć się do egzaminów. Przez te drobne rączki przewinęło się już wiele pergaminów, a to jeszcze nie koniec. W trzeciej klasie zaprzyjaźniła się z jedną uczennic o dwa lata starszej od niej. Od tej pory jest stałym bywalcem na wszelkiego rodzaju karach i szlabanach. W końcu bez ryzyka szlabanu nie ma dobrej zabawy. Obecnie utrzymują ze sobą kontakt, lecz to już nie jest to samo. Léa liczy na to, że w jej życiu pojawi się jeszcze ktoś taki.

   Obecny czas to Sro Gru 19, 2018 11:08 am