Heather Grace Rochester

  Share
  avatar
  Heather Rochester

  Liczba postów : 8
  Płeć : Female

  Heather Grace Rochester

  Pisanie by Heather Rochester on Nie Mar 23, 2014 3:28 pm

  Heather Grace Rochester

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Heather Grace
  2. Nazwisko: Rochester
  3. Data urodzenia: 25 czerwca 1992
  4. Miejsce urodzenia: Edynburg, Szkocja
  5. Miejsce zamieszkania: Hogsmeade, Szkocja
  6. Czystość krwi: półkrwi
  7. Teleportacja: nie

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina: Heather wywodzi się z dość przeciętnej rodziny. Jedyną nieprzeciętnym zjawiskiem panującym w tej rodzinie była obecność magii na porządku dziennym. Johanna Rochester, czterdziestoletnia czarownica pochodzenia mugolskiego urodziła Heather mając zaledwie osiemnaście lat. Natomiast po ukończeniu siedemnastego roku życia i po zakończeniu edukacji w Hogwarcie poślubiła Roberta Rochestera. Czarodziej zaś wywodził się z magicznej rodziny, dlatego też obecność magii nie była mu obca. Obydwoje poznali się w Hogwarcie, a ich miłość rozkwitła już na piątym roku nauki. Dwa lata po narodzinach Heather na świat przyszła jej młodsza siostra Charlotte.
  2. Pokrewieństwo: brak
  3. Status majątkowy: przeciętny

  C. Kariera

  1. Ukończona szkoła: Hogwart, Hufflepuff  
  2. Referencje zawodowe: Heather zawsze wykonywała swoje zadania systematycznie i obowiązkowo. Jest osobą samodzielną i zaangażowaną w pracę. Heather jest ambitna i bardzo chciałaby podnosić swoje kwalifikacje. Posiada wysokie umiejętności interpersonalne - łatwo nawiązuje kontakty.
  3. Wykonywany zawód: Sprzedawczyni w sklepie z kociołkami na Ulicy Pokątnej
  4. Zarobki:

  C1. Studia

  1. Wyniki owutemów:Zaklęcia – O, Obrona przed czarną magią – N, Transmutacja – T, Eliksiry – T, Zielarstwo – W, Historia Magii – N, Mugoloznawstwo – N, Numerologia – O, Starożytne Runy - P
  2. Kierunek studiów: Mistycyzm
  3. Rok studiów: I

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje

  • Wzrost: Sto siedemdziesiąt centymetrów
  • Budowa ciała: Szczupła
  • Kolor oczu: Szare
  • Kolor włosów: Blond
  • Cechy charakterystyczne: Brak

  2. Opis szczegółowy: Nie wyróżnia się z tłumu. Niektórzy powiedzieliby, że jest to wada, Heather uważa to jednak za zaletę. Nie jest zwolenniczką wychylania się z tłumu, dlatego jej wygląd jest przeciętny. Urodę odziedziczyła po ojcu - blond włosy i szare oczy, aczkolwiek zadarty nosek ma po matce. No jedyne co to oczywiście, włosy ma dłuższe od swojego męskiego rodzica, bo w końcu młodej panience Rochester falista burza włosów opada jej na ramiona. Aspekt włosów jest dla Heather bardzo ważny, jakoś zawsze o nie dbała domowymi i mugolskimi sposobami zaczerpniętymi od swojej matki. Nie zdobi twarzy żadnym makijażem, stawia na naturalność. Wszelki ubiór zawsze jest dopięty na ostatni guzik. Jej matka jest projektantką mody, dlatego też orientuje się w tym zwariowanym świecie pełnym przeróżnych ubrań i ciuchów. Przeważnie ubiera to co modne, aczkolwiek musi jej się to też podobać. Jej niezbędnymi dodatkami są pierścionki i bransoletki.


  E. Charakter

  1. Opis charakteru: Heather posiada dość skomplikowaną osobowość. Przede wszystkim jest typową marzycielką uwielbiającą poszerzać swoje fantazje poprzez czytanie książek o tematyce fantastycznej.
  Kapryśna, bo często zmienia zdanie. Ciężko jest jej samej się dostosować do stawianych jej reguł czy zasad, aczkolwiek kiedy już jej to wejdzie w krew to twardo stąpa po ziemi.
  Do rozkapryszonych person raczej nie należy. Od małego jest przyzwyczajona, że wszystko co chce mieć bądź coś osiągnąć sama musi sobie na to zapracować. Już po ukończeniu nauki w Hogwarcie podjęła jakąś pacę dorywczą, bo wiedziała o tym, że rodzice nie będą spełniać jej dalszych zachcianek.
  Jej największą pasją jest zielarstwo, zakochana w tej dziedzinie jest już od pierwszego dnia rozpoczęcia edukacji w Hogwarcie. Wiąże się też z tym jej uwielbienie przyrody jak i spędzanie czasu z naturą. Jednakże panicznie boi się głębokiej wody, a to tylko dlatego, że nigdy nie miała czasu nauczyć się pływać.
  Quidditch jest jej kolejnym ulubionym zajęciem. Jeszcze w Hogwarcie była reprezentantką szkolnej drużyny Puchonów. Heather chciałaby znów dołączyć do grupy studenckiej związanej z tym magicznym sportem.
  Od siódmego roku życia Heather uczyła się grać na skrzypcach, ma bardzo dobre poczucie rytmu i potrafi komponować własne utwory muzyczne. Zwykle grała muzykę klasyczną, jednak jako, ze jest fanatyczką mugolskiej technologii postanowiła brnąć dalej i aktualnie rozwija się w kierunku połączenia muzyki nowoczesnej ze skrzypcami.
  Ma ogromny problem z okazywaniem miłości czy też przywiązaniem się do kogokolwiek. Oczywiście przeżyła kilka poważniejszych związków, jednak nie udało jej się na dłużej do kogokolwiek przywiązać. Chyba za bardzo marzy o księciu na białym koniu.

  2. Ciekawostki: Kiedy Heather miała dziewięć lat napotkała na strychu ghula, którego się panicznie wystraszyła. Od tamtej pory jest to najstraszniejsza rzecz w jej życiu, jakąkolwiek zobaczyła. Dlatego też gdy Rochester spotyka bogina, ten przyjmuje postać ghula; Jest dumną posiadaczką swojej kotki Moxxi, Heather dostała ją od ojca na swoje trzynaste urodziny. Zwierzak jest trochę chudy z krótką szaro-srebrną sierścią. Na szyi na niebieską obróżkę ze znaczkiem, na którym jest wygrawerowane imię kotki; W wieku osiemnastulat udało jej się wyczarować patronusa, który przyjmuje postać zająca; Nienawidzi smaku kremowego piwa, za to bardzo chwali sobie Ognistą Whiskey.  • Zainteresowania: Quidditch, zielarstwo, starożytne runy, literatura fantastyczna, skrzypce, od niedawna teatr
  • Ulubione: wszelkie napoje z dużą dawką kofeiny, mugolskie książki o tematyce fantastycznej, muzyka rockowa, sherry, styl retro i vintage,
  • Inne: W wolnym czasie lubi spędzać czas w kuchni i w niej nieco eksperymentować, w domu hoduje kilka magicznych roślin z których później próbuje wytwarzać różne eliksiry i mikstury. W Hogwarcie nie była orłem z dziedziny eliksirów, aczkolwiek po skończeniu edukacji postanowiła nadrobić zaległości.

  F. Przeszłość  
  Heather urodziła się w Edynburgu 25 czerwca 1992 roku. Była upragnionym dzieckiem państwa Rochester. Dopełnieniem ich szczęśliwej żywotności w magicznym świecie. Jej pierwsze kroki dawały wiele radości, a pierwsze słowa aż zapierało dech w piersiach. Tak na prawdę te beztroskie chwile nie trwały zbyt długo. A bo przecież przyszedł czas na pracę i inne obowiązki.
  Większość wolnego czasu Heather spędzała ze swoją babką Isabellą, która miała dość konserwatywne zasady i wierzyła w tak zwane "czystokrwiste więzi". Wiele złego mówiła o Johannie, matce Heather, która przecież wywodziła się z mugolskiej rodziny. Możnaby powiedzieć, że była nakręcana przez babcię. Ba, nawet wiele razy była buntowana przeciwko niej. Mimo tego malutka Heather kochała swoją mamusię do końca jej dni. W końcu poza babką to właśnie ona spędzała z nią najwięcej czasu. No przecież kiedy nie była w pracy, to była z nią i tak w kółko.
  No, ale po sporach i konfliktach czas na nutę smutku i żalu, bo przecież prawie stuletnia Isabella nie będzie żyła wiecznie. Kiedy młoda Rochester ukończyła pierwszy rok nauki w Hogwarcie nie spotkała już babci w domu rodzinnym. Wakacje spędziła z matką lub samotnie. Ojciec jak zwykle musiał być zajęty.
  Życie Heather wyglądało tak do szesnastego roku życia. Hogwart, później wakacje z matką i tak w kółko i w kołko. Aż przyszedł czas, kiedy to ciemne moce zabrały matkę młodej Rochester. Niespodziewanie i boleśnie. Śmierć Johanny przyniosła ogromne zmiany w tej rodzinie. I kto by pomyślał, że to był taki niewinny wypadek samochodowy.
  Po ukończeniu edukacji w Hogwarcie Heather podjęła się pracy dorywczej, miała nadzieję, ze kiedyś będzie mogła wrócić do Hogwartu na dalsze stadium, jednakże wcześniej chciała wesprzeć nieco ojca no i mieć oko na swoją młodszą siostrę.
  PS. Proszę o zmianę mojego nicku z "Mary Rochester" na "Heather Rochester"

   Obecny czas to Pon Sty 21, 2019 12:48 pm