Rose Carver

  Share
  avatar
  Rose Carver

  Liczba postów : 3

  Rose Carver

  Pisanie by Rose Carver on Czw Cze 26, 2014 12:27 am

  Rose Carver

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Rose
  2. Nazwisko: Carver
  3. Data urodzenia: 08.03.1995.
  4. Miejsce urodzenia: Nottingham
  5. Miejsce zamieszkania:
  Rose mieszka wraz ze swoją matką w niewielkim mieszkaniu znajdującym się w sercu miasta Nottingham. W jej kamienicy jest osiem innych mieszkań, w większości zamieszkałych przez seniorów. Ich dwupokojowe ‘królestwo’ (tak je nazwała Rose) znajduje się na drugim piętrze, zaraz nad niewielką restauracją. Oprócz dwóch pokoi można tam również znaleźć w pełni wyposażoną kuchnię oraz niewielką łazienkę. Niestety nie ma tam pralki, przez co mieszkanki ‘królestwa’ muszą co najmniej raz w  tygodniu odwiedzać pralnię, która znajduje się naprzeciwko ich kamienicy. Przy jednym z pokoi znajduje się balkon, na którym rośnie masa przepięknych kwiatów.
  6. Czystość krwi: Mugolak.
  7. Teleportacja: -

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina:
  Kate Carver (z domu Gorey)- matka,  to 41 letnia kobieta o szczupłej figurze, kasztanowych włosach i bystrych, zielonych oczach wokół których skupia się masa piegów. Ukończyła uniwersytet muzyczny w klasie fortepianu w Nottingham. Jako młoda dziewczyna była typem buntowniczki z głową w chmurach, jednakże samotne wychowywanie od dziesięciu lat córki oraz śmierć męża sprawiła, że jej wojownicza natura złagodniała i stała się pracowitą i oddaną matką. Na co dzień pracuje w niewielkiej kwiaciarni, której właścicielką jest jej siostra – Susan. Dodatkowo daje prywatne lekcje gry na pianinie. W wolnym czasie lubi szyć lub dziergać na drutach.
  Andy Carver – ojciec, w wieku 32 lat zginął podczas pracy w fabryce. Jedna z maszyn została uszkodzona i w ten dzień zginęło trzech mężczyzn. Ukończył technologię na Uniwersytecie w Nottingham. Był prostym mężczyzną, który wiedział czego chce od życia. Jego największą pasją była muzyka klasyczna. W młodości bardzo często uczestniczył w przeróżnych koncertach. W ten sposób poznał swoją żonę – Kate.
  Jego wygląd był przeciętny. Był średniego wzrostu, jego blond włosy nie były gęste, a zarost nie rósł odpowiednio, przez co musiał się golić codziennie. Miał jednak duże, niebieskie oczy, które zazwyczaj zdradzały jego myśli.
  Susan Gorey – to o 10 lat młodsza siostra Katie i jedyna ciocia Rose. To osoba o bardzo żywym i optymistycznym usposobieniu, która ma bzika na punkcie roślin i zwierząt. Jest wegetarianką oraz członkiem organizacji dotyczącej praw zwierząt. Zawsze jest gotowa, by pomóc potrzebującym. Jej umysł to kopalnia pomysłów. Z wyglądu jest bardzo podobna do swojej siostry – szczupła budowa ciała, zielone, przenikliwe oczy oraz kasztanowe włosy. Jednakże w przeciwieństwie do Kate, Susan uwielbia ubierać się w kolorowe, wręcz jaskrawe ubrania.
  Anna Carver – babcia, jest matką Andy’iegi. Jest kobietą o silnej osobowości, która łatwo szufladkuje ludzi. Bardzo trudno jest zapracować na jej sympatię, gdyż jest kobietą zgorzkniałą i negatywnie nastawioną do otoczenia. Dobrze się czuje tylko wtedy, gdy jest komplementowana w centrum towarzystwa. Niestety nie jest ona silnie związana z Katie, ani ze swoją jedyną wnuczką. Odkąd dowiedziała się, że Rose jest magiczna, zminimalizowała kontakt z rodziną do minimum.

  2. Pokrewieństwo: -
  3. Status majątkowy: Biedny.

  C. Szkoła

  1. Rok nauki: VI (od września VII).
  2. Dom: Hufflepuff
  3. Przedmioty: Zielarstwo, eliksiry, opieka nad magicznymi stworzeniami i astronomia.

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje


  • Wzrost: 165
  • Budowa ciała: szczupła
  • Kolor oczu: niebieskie
  • Kolor włosów: brązowe
  • Cechy charakterystyczne: masa piegów na twarzy

  2. Opis szczegółowy:
  Zdecydowanie panna Carver odziedziczyła wygląd po matce. Można nawet powiedzieć, że jest jej młodszą wersją. Ma długie i gęste brązowe włosy oraz jest szczupła i drobna, ale w przeciwieństwie do niej nie porusza się bezszelestnie, wręcz przeciwnie. Gdy usłyszysz z oddali głośne tupanie to bądź pewien, że za chwile ujrzysz przed sobą wiecznie wesołą i uśmiechniętą Rose. Dziewczyna ma zwyczaj do żywego poruszania się, czego efektem jest brak ostrożności. Zdarza jej się, że zaczepi się rękawem o klamkę, albo wpadnie na niespodziewaną przeszkodę. To co odziedziczyła po ojcu to kolor oczu i nietypowy układ zębów, charakteryzujący się wysuniętymi jedynkami, oraz lekko skrzywionymi zębami w dolnej części szczęki. Często śmieje się z siebie, że ma „króliczy uśmiech”. W rzeczywistości budzi on sympatię i zaufanie.
  Pod burzą zazwyczaj rozpuszczonych włosów, kryją się lekko odstające uszy, które są przyczyną kompleksów. Tylko osoba spostrzegawcza jest wstanie je zauważyć w momencie, gdy panna Carver z nerwów przeczesuje kosmyki swoich włosów za uszy.
  Dysponuje również dwoma dość niewygodnymi nawykami, które mogą irytować ludzi znajdujących się w pobliżu jej osoby. Pierwszym z nich zwyczaj energicznego machania rękoma podczas  emocjonującej rozmowy. Nie jest to dla niej zbytnio wygodne ze względu na to, że często powoduje to stracenie czegoś z pobliskiego stolika, bądź uderzeniem przypadkowego przychodnia, którego musi natychmiest gorąco przepraszać. Drugim z nich jest energiczne trzęsienie nogą, gdy jest zmuszona usiedzieć w miejscu dłużej niż 30 minut lub gdy jest śmiertelnie znudzona. Niestety bywało często, że osoby siedzące obok niej na lekcjach oskarżały ją o pozbawianie ich koncentracji. Na szczęście udało jej się znaleźć garstkę osób, które są skłonne przyzwyczaić się do tej małej niedogodności.
  Jeżeli chodzi o ubrania, to Rose stawia na wygodę. Na co dzień zakłada spodnie dżinsowe, zwykłe t-shirt’y, koszule w kratę i trampki. Zdarza się, że założy sukienkę bądź coś bardziej dziewczęcego, ale dzieje się to tylko wtedy, gdy sprzyja jej odpowiedni humor. Włosy pozostawia najczęściej rozpuszczone, ale bywają dni, gdy splecie je w warkocz lub zwierze w luźny kok.


  E. Charakter

  1. Opis charakteru:
  Wśród obcych postrzegana jest jako grzeczna i ułożona dziewczyna, która zawsze wie jak się zachować i co powiedzieć. Do perfekcji wyrobiła sobie niewinny wyraz twarzy. W rzeczywistości Rose odziedziczyła temperament po matce i ciotce. To chodzący wulkan energii, który posiada milion pomysłów na minutę. Uwielbia robić zwariowane rzeczy, więc jeżeli poprosicie ją, by zrobiła z wami coś niecodziennego, co może być nawet niebezpiecznie, bądźcie pewni, że bardzo chętnie się na to zgodzi.
  Nigdy nie była osobą nadmiernie wylewną, toteż nie ma zwyczaju dzielić się swoimi uczuciami. Poznają je tylko nieliczni, chociaż oni również nie zawsze mogą liczyć na to, że zostaną wtajemniczeni w jej rozterki. Nieufność do ludzi zaszczepiła w niej babcia, która dzieliła się ze swoja wnuczką wieloma historiami dotyczącymi okropnej ludzkiej natury, w które wówczas ufna dziesięcioletnia dziewczynka brała za prawdę. Tak naprawdę większość z tych historii była nie prawdą, jednakże dowiedziała się tego dopiero parę lat później.
  Jej największą pasją jest muzyka. Miłość do niej odziedziczyła po rodzicach. Już od ósmego roku życia uczy się grać na pianinie, oprócz tego potrafi grać na harmonijce i ukulele. Jeżeli chodzi o śpiewanie to nie ma najgorszego głosu, jednakże nie wyróżnia się on czymś szczególnym. Ma zwyczaj śpiewania zawsze i wszędzie co czasami doprowadza do szału jej znajomych. Nigdy również nie przegapi okazji by na imprezie lub jakimś spotkaniu ze znajomymi śpiewać przy akompaniamencie ukulele zmuszając przy tym innych do przyłączenia się.
  Zafascynowana jest również magicznymi roślinami i zwierzętami. Gdy po raz pierwszy przyjechała do Hogwartu, nie mogła wyjść z podziwu nad tymi wszystkimi magicznymi rzeczami. Spędzała strasznie dużo czasu na łonie natury oraz stała się pilną uczennicą z zielarstwa i opieki nad magicznymi stworzeniami.
  Wszystkie swoje myśli przelewa do swojego pamiętnika, w którym nie tylko znajdują się jej przemyślenia, ale również jedynie jej znane autorskie piosenki. Panna Carver nie jest z natury wstydliwą osobą, ale strasznie boi się zaśpiewać swoje utwory nawet najbliższym jej osobom, gdyż  nie lubi ujawniać swoich uczuć.
  Jej piętą achillesową są eliksiry, ponieważ przez swoje żywe usposobienie często coś przeoczy lub zbije. Aż po dzisiejszy dzień nie ma pojęcia jak jej się udało zdać egzaminy, ani dlaczego zdecydowała się kontynuować ten przedmiot.
  Trudność sprawia jej również rozmowa z chłopakami, którzy jej się podobają. Zaczynają jej się wtedy pocić ręce i wpada w słowotok. Na całe szczęście nie spotyka ich w swoim życiu za wiele. Stara się nie angażować uczuciowo w związki. W każdym razie tak sobie wmawia. Dodatkowo Rose nie jest w stanie rozpoznać, kiedy komuś się podoba.
  Ma również problem z okazywaniem empatii, co nie oznacza, że wcale jej nie ma. Po prostu w takich sytuacjach wygłupia się lub powie coś beznadziejnie nie na miejscu. Czuje się niekomfortowo, kiedy musi pocieszyć jakąś osobę.

  2. Ciekawostki:
  - Mimo tego, ze kocha zwierzęta, to panicznie boi się szczurów.
  - Uwielbia nosić trampki, zdarza się nawet, że zakłada je do eleganckiej sukienki.
  - Nie je wieprzowiny.
  - Kiedyś chciałaby być wegetarianką, jednakże trudno jej jest porzucić mięso.
  - Potajemnie wierzy w UFO.


  • Zainteresowania: muzyka, zwierzęta i zielarstwo.
  • Ulubione: kolor czerwony, Florence&The Machine, lody waniliowe i trampki.
  • Inne: lubi czytać baśnie i legendy.

  F. Przeszłość  

  Po raz pierwszy swoje magiczne zdolności ujawniły się tydzień po śmierci ojca podczas obiadu z matką, ciocią i babcią. Podczas niezwykle irytującej przemowy jej babci, mała Rose tak była zdenerwowana, że przez przypadek zamieniła kolor włosów na zielony. Od tego dnia bała się, że jest dziwadłem. Zaczęła nawet wierzyć w to, że tak naprawdę jest kosmitką, a nie człowiekiem. Poczuła ulgę dopiero wtedy, gdy przyszedł do niej list z Hogwartu. Do dzisiejszego dnia wspomina pierwszy dzień w szkole. W każdej wolnej chwili wędrowała po całej szkole chłonąc wszystkie nowe niezwykłości.


   Obecny czas to Sro Gru 19, 2018 10:40 am