Issy Blackwaters

  Share
  avatar
  Issy Blackwaters

  Liczba postów : 9
  Płeć : Female

  Issy Blackwaters

  Pisanie by Issy Blackwaters on Pon Lip 21, 2014 10:28 pm

  Issy Blackwaters

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Issy
  2. Nazwisko: Blackwaters
  3. Data urodzenia: 1 listopad 1997
  4. Miejsce urodzenia: Londyn Anglia
  5. Miejsce zamieszkania: Londyn Anglia
  6. Czystość krwi: Mugolak
  7. Teleportacja: Nie

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina: Issy wychowała się w sierocińcu. Matka, Anna Nicolasson, zmarła kiedy Issy miała pięć lat. Była norweską emigrantką; przybyła do Anglii w poszukiwaniu pracy. Nigdy nie ożeniła się z ojcem Issy, Jamesem, po którym córka odziedziczyła nazwisko. James siedzi w mugolskim więzieniu za trzy morderstwa, przestępczość zorganizowaną i z użyciem wysokiej technologii, malwersacje, pranie brudnych pieniędzy, szpiegostwo … Lista jest długa, a Issy nigdy nie chciała jej poznać w całości. Wiedziała, że jej ojciec był niebezpiecznym człowiekiem, ściganym od lat przez policję. Używał swojego geniuszu do zarabiania fortuny, która wraz z jego aresztowaniem przepadła. Zostawił swoje dziecko wraz z Anną bez środków do życia. Anna, która przez swojego ukochanego przez całe życie żyła w strachu (wyrobiła sobie nawet manię prześladowczą), po kilku miesiącach popełniła samobójstwo.
  Issy sporadycznie odwiedza swojego ojca w więzieniu. Ich relacje są raczej chłodne. Ona wini go za śmierć jej matki i jej własne koszmary. On uważa, że jego córka nie jest go wystarczająco godna, co napawa Issy wściekłością. Dodatkowo ojciec nie ma pojęcia, że jest czarownicą. Myśli, że jego córka jest w szkole dla młodych panien, co go napawa pogardą (James jest z natury pełen wyższości dla innych ludzi, chciałby też by córka kroczyła tą samą drogą co on)
  2. Pokrewieństwo: Brak
  3. Status majątkowy: Biedna

  C. Szkoła

  1. Rok nauki:Piąta
  2. Dom: Ravenclaw
  3. Przedmioty: zaklęcia, obrona przed czarną magią, transmutacja, eliksiry, zielarstwo, astronomia, historia magii, numerologia, wróżbiarstwo, starożytne runy

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje


  • Wzrost:190 cm
  • Budowa ciała:Szczupła
  • Kolor oczu:Jasnoniebieski
  • Kolor włosów:Czarny
  • Cechy charakterystyczne: Przebarwienia skóry widoczne na przedramionach i plecach.

  2. Opis szczegółowy: Issy jest dość szczupła co wynika zarówno z genetyki jak i z niedożywienia z czasów kiedy była dzieckiem (odmawiała posiłków w sierocińcu). Ma zniszczone czarne, długie włosy i przenikliwe niebieskie oczy. Twarz ma raczej harmonijną. Jej skóra jest dość jasna co wynika z jej skandynawskich korzeni, aczkolwiek ma przebarwienia na ramionach i plecach. Nigdy się nie maluje. Zawsze nosi spodnie, chyba że jest zmuszona do spódnicy. Ubiera się na czarno, względnie na szaro.

  E. Charakter

  1. Opis charakteru:
  Issy nie jest otwartą osobą. Po matce odziedziczyła strach przed ludźmi i manię prześladowczą. Panicznie boi się faktu, że ktoś będzie w stanie ją zranić. Jest nieufna i wyobcowana. Dlatego otacza się aurą chłodu i nieprzystępności traktując innych z wyższością, w czym pomaga jej zapewne arogancja odziedziczona po ojcu. Po nim odziedziczyła także niesamowitą inteligencję graniczącą z geniuszem oraz fotograficzną, prawie absolutną pamięć (a także skłonności kleptomańskie). Jest niezłą czarownicą, ma wysokie wyniki z numerologii, zaklęć i obrony przed czarną magią, ale jest okropna z historii magii i wróżbiarstwa. Kompletnie nie radzi sobie z lataniem na miotle.

  Czyta dużo książek stale poszerzając swoją wiedzę. Nie lubi jednak historii czy opieki nad zwierzętami; skupia się na wiedzy dla niej użytecznej. Swoją inteligencje wykorzystuje do kontrolowania innych – zbiera informacje o innych ludziach by w odpowiedniej chwili obrócić je przeciwko nim. Obserwuje ich i wyciąga wnioski. Jak jej ojciec ma obsesję na punkcie władzy i wiedzy, wierząc że tylko kontrolując innych ludzi nie zostanie zraniona. Dąży po trupach do celu. Paradoksalnie nie obchodzi ją czy zrani kogokolwiek. Mimo to nie pozwoli by ktoś skrzywdził osobę na której jej zależy.

  W głębi serca pragnie być lubiana jak każdy człowiek. Jednakże jej mania prześladowcza, strach przed ludźmi i obsesje uniemożliwiają jej to.

  W kontaktach z innymi ludźmi zazwyczaj jest ironiczna.

  2. Ciekawostki:
  - Jej pasją jest technologia; w tajemnicy przed innymi czarodziejami uczy się fizyki i informatyki. Pomaga jej w tym jej wysoka inteligencja, pamięć i fakt, że potrafi błyskawicznie liczyć. Zaczarowuje takie przedmioty jak komputer i trzyma je w ukryciu, czasem używając niektórych (takich jak zaczarowane pluskwy) do szpiegowania innych.
  - Usilnie próbuje zostać animagiem.
  - Jest cyniczką.
  - Lubi politykę.


  • Zainteresowania:Książki, szpiegowanie, mugolska technologia.
  • Ulubione:Książki, kolor czarny i szary, fizyka.
  • Inne:Jest całkiem zwinna, choć niezbyt szybka i raczej słaba fizycznie. Ma skłonności kleptomańskie.

  F. Przeszłość  
  Przez pierwsze pięć lat żyła w luksusie. Po aresztowaniu ojca i śmierci matki mieszkała w biednym sierocińcu, co wraz z odwiedzinami u ojca uformowało jej charakter. W sierocińcu uzyskała opinię trudnego dziecka (choć miała bardzo wysokie wyniki w nauce), bo zdarzały się wokół niej niecodzienne wypadki(jak wokół każdego dziecka wyjawiającego magiczne skłonności), a ona co jakiś czas coś „zwijała”. Kiedy dowiedziała się, że jest czarodziejką zyskała poczucie wyższości wobec innych, ale przyjazd do Hogwartu był jak ceber zimnej wody (co też było całkiem normalne, patrz Draco Malfoy). Musiała także uśpić swoją kleptomanię. Przez wiele lat była dobrą uczennicą, choć bardzo odizolowaną od innych.   Obecny czas to Sro Gru 19, 2018 10:39 am