Joseph Cross

  Share
  avatar
  Joseph Cross
  Nauczyciel OPCM

  Liczba postów : 21
  Płeć : Male

  Joseph Cross

  Pisanie by Joseph Cross on Nie Wrz 27, 2009 10:11 pm

  Joseph Cross

  1. Imiona: Joseph Steven
  2. Nazwisko: Cross
  3. Przedmiot: Obrona Przed Czarną Magią
  4. Dom: Slytherin
  5. Wiek: 68 lat
  6. Rodzina:
  Alice Cross (63 l.) – żona Josepha, emerytowana uzdrowicielka u Świętego Munga. Całkowite przeciwieństwo pana Crossa; nikt nie wie, jakim cudem z nim wytrzymała tyle lat. 
  Elizabeth Cross (40 l.) – najstarsza i jedyna córka pana Crossa, wyszła za mugola i właściwie zerwała wszelki kontakt z magicznym światem. Prowadzi sklep ze słodyczami wraz z mężem. Mają dwie córki.
  Robert i Edward Cross (36 l.) – synowie, bliźniacy. Robert prowadzi w Londynie prestiżową restaurację znaną wyłącznie przez świat czarodziejów. Edward zaś podróżuje po świecie wraz ze swoją młodą żoną jako badacze nowych gatunków roślin o magicznych właściwościach.

  7. Wygląd: Całą twarz ma w zmarszczkach i małych bliznach, a w większości sytuacjach ma tą samą groźną minę surowego dziadka, z krzaczastymi brwiami. Oczy, kiedyś niebieskie, teraz nieco szare, patrzą na wszystkich i wszystko dookoła podejrzliwie. Usta zawsze wykrzywione w grymasie niezadowolenia, co podkreślają siwe wąsy.
  Sylwetka dość typowa jak dla starszego pana – dość wysoki z małym brzuszkiem, lekko zgarbiony. Chodzi o lasce. Najczęściej ubiera ciemnozielone szaty i jasne koszule. O dziwo, nie jest jeszcze łysy, wręcz przeciwnie – ma całkiem gęste, siwe włosy.

  8. Charakter: Pan Joseph jest gburowaty i zawsze czuje się ważniejszy i mądrzejszy od innych, pewnie dlatego postanowił zostać nauczycielem. Uczniowie, nawet ci najwybitniejsi, nie usłyszą od niego żadnej pochwały. Wychodzi z założenia, że kto nie ma wiedzy, jak się bronić przed czarną magią – to zginie tuż po wkroczeniu w dorosłe życie. Ma manię na punkcie szpiegów i spisków, nie ufa nikomu, nawet własnej żonie i dzieciom. Nie spotka się go uśmiechniętego ani żartującego, zawsze ma poważny wyraz na twarzy.
  Surowy z niego nauczyciel, nie pozwala sobie na spoufalanie się z uczniami i młodszym gronem pedagogicznym. Jest bardzo trudny, nie da się z nim wytrzymać w normalnym, jak i szkolnym życiu. Zawsze wie wszystko lepiej, a jak nie to i tak się nie przyzna. Większość uczniów chętnie by się go pozbyła, może nie wliczając Ślizgonów, których zawsze uważa za najlepszych.
  Uwielbia nowe doniesienia ze świata mugoli, świat czarodziei interesuje go znacznie mniej – chyba, że gazetka plotkarska Hogwartu (zbiera każdy numer i rozszyfrowuje, kto jest kim, a potem wykorzystuje to na lekcjach, do niezbyt miłych komentarzy). Cierpi na bezsenność, dlatego ostatnio jego hobby jest dokładne patrolowanie korytarzy (nawet sprawdza szczury czy przypadkiem nie są animagami żądnymi jego krwi, czy jakoś tak), jeśli kogoś złapie na łamaniu regulaminu – z radości wybiera najbardziej wredną karę. Jednak, jeśli nie ma kogo dręczyć szlabanami, a wszystkie plotki już zna, to po prostu siada z gorącą czekoladą w kubku i krzyżówkami w ręce i tak wpisuje małe literki w małe okienka.

  9. Historia postaci: Drugiego kwietnia, roku tysiąc dziewięćset czterdziestego piątego urodził się pierworodny państwa Cross. Radości było dużo, owszem, jednak ojciec Josepha nie był wcale taki kochany. Surowa dyscyplina i wysokie wymagania – o to, co towarzyszyło mu przez całe dzieciństwo. Zanim rozpoczął naukę w Hogwarcie, miał jeszcze siostrzyczkę, która zmarła w wieku trzech latek. Straszny był to wypadek, który odbił się na psychice młodego Crossa.
  W Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart został przydzielony do Slytherinu i tak oto stał się największą dumą swoich rodziców. Szkoła minęła szybko, bez większych problemów. Tuż po ukończeniu Hogwartu wyjechał z Anglii do Niemiec, gdzie odbywał szkolenie po szkoleniu, by w przyszłości zostać nauczycielem. Przez chwilę nawet pracował w niemieckiej szkole magii, ale szybko go wywalili za zły stosunek do uczniów. Niestety, ale Joseph lubi tylko Anglików.
  Do Anglii wrócił tuż po triumfie Pottera, wtedy to objął stanowisko nauczyciela obrony przed czarną magią, a parę lat później opiekuna domu węża.


   Obecny czas to Pon Sty 21, 2019 12:41 pm