Współczesny Hogwart

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


    FAQ - Frequently Asked Questions

    Mistrz Gry
    Mistrz Gry


    Liczba postów : 2155

    FAQ - Frequently Asked Questions Empty FAQ - Frequently Asked Questions

    Pisanie by Mistrz Gry Czw Lut 10, 2011 11:40 pm

    FAQ - Frequently Asked Questions

    Jak się gra na forum?
    Współczesny Hogwart to typ gry play by forum. Oznacza to, że każdy post w temacie przeznaczonym do gry powinien opisywać to, co zrobiła Twoja postać. Pisząc tam wcielasz się w swojego bohatera i kierujesz jego losami, opisując je w pierwszej bądź trzeciej osobie liczby pojedynczej.

    Ile mam czekać na akceptację?
    Na forum działa czterech aktywnych adminów oraz dwóch moderatorów, co oznacza, że czas Twoje oczekiwania nie powinien być dłuższy niż dwa dni. Pamiętaj jednak, że wszelkie błędy działają na Twoją niekorzyść, a gdy administrator już Ci je wytknie, ma prawo zająć się inną kartą w pierwszej kolejności. Z reguły staramy się przydzielać do poszczególnych grup chronologicznie, więc jeśli widzisz, że kogoś karta została dodana po Twojej, a mimo tego osoba ta została już przydzielona, zapewne musisz coś poprawić.
    Pamiętaj też, że wszelkie przerwy (czy to świąteczne, czy wakacje) to czas wolny również dla administracji. Nie jesteśmy cyborgami, mamy własne problemy, które nasilają się wraz z końcami semestrów – studenckie sesje potrafią zmienić życie w piekło. W takich okresach czas oczekiwania na akceptację może się nieznacznie przedłużyć.

    Który mamy rok na forum?
    Aktualnie 2011. Do grudnia 2010 roku Współczesny Hogwart był naprawdę współczesny, jednak od stycznia 2011 kalendarz ma się trochę inaczej. Dlatego też dla uniknięcia wszystkich błędów, zachęcamy do ściągnięcia go z tej strony.

    O co chodzi z tym Hogbookiem?
    Hogbook to mała książeczka, tudzież notes, który każdy Hogwartczyk może zakupić. Kiedy tylko coś w nim zapisze, pojawia się to od razu w Hogbookach wszystkich innych, którzy je zakupili. Jest to więc łatwa droga komunikacji między-uczniowskiej.

    Muszę tutaj chodzić na lekcje i się uczyć?
    Nie, nie ma takiej potrzeby. Przyjmujemy, że nasze postaci uczą się w normalnych godzinach. Na potrzeby Hogbooków został specjalnie przygotowany plan lekcji (do pobrania tutaj), według którego możecie opisywać, co dzisiaj robiła Wasza postać.

    Mogę grać w Quidditcha?
    Tak, na forum prowadzone są rozgrywki Quidditcha. Po dalsze szczegóły należy sięgnąć do zasad, bądź spytać się Neila, tudzież kapitana drużyny domu, do którego należy Twoja postać.

    Mam jakiś pomysł, co z tym zrobić?
    Jak najprędzej napisać do któregoś administratora lub moderatora. Wszelkie nowatorskie pomysły przyjmujemy z otwartymi ramionami!

    Czemu czasami wyświetla mi się, że jest dodany nowy post, a kiedy tam patrzę, wcale go nie ma?
    W zamku niektóre lokacje są ukryte. Należą do nich między innymi łazienka prefektów czy dormitoria innych uczniów. Nie możesz zobaczyć postów, które są tam zamieszczane bez specjalnych uprawnień.

    Czemu czasami nie wychodzi mi rzut kośćmi?
    Taki przypadek ma miejsce, gdy przed twoją odpowiedzią, posta napisze ktoś inny. Wyskoczy Ci wtedy specjalna informacja. Należy wtedy wrócić do posta poprzez opcję „modify” i jeszcze raz zaznaczyć rzut kością.

    Za co mogę zdobyć punkty dla swojego domu?
    Punkty może przyznać Ci każdy nauczyciel tudzież prefekt przez jakąś akcję rozegraną w fabule. Możesz je też zdobyć poprzez odrabianie zadań domowych, które zadają nauczyciele, granie w Quidditcha czy prowadzenie ciekawych zdarzeń fabularnych.

    Mogę czarować na tym forum?

    Oczywiście - w końcu to magiczny Hogwart! Czary, które przywołują różne przedmioty możesz rzucać ile chcesz, na forum znajduje się jednak lista zakazanych zaklęć oraz regulamin prowadzenia pojedynków, co oznacza, że nie możesz zaatakować innego ucznia mając pewność, że atak ten się powiedzie.

    Gram już z jedną osobą, ale ona strasznie długo mi nie odpisuje. Mogę zacząć pisać z kimś innym?
    Owszem, na forum istnieje możliwość poddania się zjawisku bilokacji. Należy jednak pamiętać, że nasza postać nie może być w tym samym czasie w dwóch miejscach, dlatego proszę o mądre korzystanie z tej opcji. Jeśli gra przeciągnęła się o kilka dni, nie ma problemu z pisaniem w innym miejscu, jednak jeśli chcesz zacząć dwie gry w tym samym czasie, nie jest to możliwe.

    Rzuciłem kośćmi i wylosowałem status majątkowy, ale nie za bardzo on pasuje do wizji mojej postaci... mogę coś z tym zrobić?
    Tak, wystarczy napisać prywatną wiadomość do któregokolwiek admina (można też do wszystkich Wink), w której wyjaśnisz całą sytuację.

    Czemu nie mogę pisać że używam mp3 albo iPoda?
    Hogwart to miejsce, gdzie wytwarzana jest za silna aura magiczna, przez co wszystkie takie urządzenia przestają działać.

    Czemu forum nie dodaje mi sygnatury, skoro zaznaczyłem, że ma ją dodawać?
    Jeśli zaznaczyłeś to dopiero teraz, oznacza to, że od każdego kolejnego posta forum będzie dodawało sygnaturę. Jeśli chcesz, by w każdym wcześniejszym poście również ją dodało, jedynym rozwiązaniem jest ręczna edycja i zaznaczenie odpowiedniego miejsca pod polem do pisania postów.

    Brakuje mi jakiejś lokacji, co mam zrobić?
    Prześlij jej opis wraz ze zdjęciem na konto któregokolwiek administratora, a ten doda brakującą lokalizację.

    Napisałem posta, a nikt do mnie nie przychodzi...
    Czasami użytkownicy mogą pomyśleć, że już się z kimś umówiłeś i na niego czekasz. Ale jest proste wyjście z tej sytuacji. Napisz w tym temacie, podając link do posta, który napisałeś, a na pewno znajdziesz kogoś, kto do Ciebie dołączy.

    O co chodzi z teleportacją?
    Jeśli założona przez Ciebie postać ma ukończone 17 lat, sam możesz wybrać, czy posiada zdolność teleportacji. Jeśli jednak dorasta w fabule, po osiągnięciu pełnoletności w świecie magicznym obowiązuje ją egzamin, który zdaje się w Ministerstwie Magii. Starsze postaci również mogą do niego przystępować, choć nie jest to obligatoryjne, tak jak w przypadku młodszych.


      Obecny czas to Sob Kwi 27, 2024 9:57 am