Współczesny Hogwart

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


    Nella Snifes

    avatar
    Nella Snifes


    Liczba postów : 1

    Nella Snifes Empty Nella Snifes

    Pisanie by Nella Snifes Sob Kwi 01, 2017 2:17 am

    Nella Snifes

    A. Dane personalne

    1. Imiona: Nella
    2. Nazwisko: Snifes
    3. Data urodzenia: 22.12.1979 r.
    4. Miejsce urodzenia: Manchester
    5. Miejsce zamieszkania: Rodzina Snifes zamieszkuje niewielki, pięciopokojowy domek w okolicach Manchesteru. Posiadają spory ogrodzony dwumetrowym żywopłotem ogród, w którym znajduje się szklarnia z magicznymi roślinami. To z ich hodowli, a także sprzedaży się utrzymują.
    6. Czystość krwi: krew czysta w 1/2 – to rodzice ojca Nelli, Danny'ego nie byli czarodziejami.
    7. Teleportacja: nie

    B. Więzy rodzinne

    1. Rodzina: Rodzice Nelli, Helena i Danny Snifes, prowadzą wspólny interes. Hodują oraz sprzedają magiczne rośliny, nasiona, a także sadzonki. Większość z nich rośnie w szlarnii, znajdującej się w ogrodzie państwa Snifes. Niektóre z nich kwitną także poza nią, są to przeważnie drzewa lub nieprzystosowane do zamkniętych przestrzeni kwiaty. Co do dziadków od strony matki, oboje są czarodziejami i uczęszczali niegdyś do Hogwartu. Zaś dziadkowie od strony ojca to zwyczajni mugole, którzy aktualnie są emerytowanymi psychoterapeutami.
    2. Pokrewieństwo: (członkowie rodziny zarejestrowani na forum, pole nieobowiązkowe)
    3. Status majątkowy: 3 (mam nadzieję, że to ja miałam rzucać x') )

    C. Szkoła

    1. Rok nauki: klasa piąta - 1997
    2. Dom: (uzupełnia administrator)
    3. Przedmioty: Zaklęcia, obrona przed czarną magią, transmutacja, eliksiry, zielarstwo, astronomia i historia magii oraz opieka nad magicznymi zwierzętami i mugoloznastwo.

    D. Wygląd

    1. Podstawowe informacje


    • Wzrost: 1, 54 cm
    • Budowa ciała: Drobna, ale zgrabna
    • Kolor oczu: Szmaragdowy
    • Kolor włosów: Szafirowy
    • Cechy charakterystyczne: Policzki i nos obsiane piegami, blizna na lewym udzie


    2. Opis szczegółowy: Nella to niska dziewczyna o drobnej posturze. Jej kasztanowe, układające się w loki włosy sięgają do połowy szyji. Oczy posiada duże, szmaragdowe, czasami nieco niepokojąco świdrujące innych. Gdzieniegdzie obsiana piegami cera piętnastolatki  jest koloru kawowego.  
    Najchętniej ubiera za duże, luźne koszulki na krótki rękaw i najlepiej nie wystające spod nich jeansowe shorty. Uważa, że tak właśnie jest jej najwygodniej. Oczywiście  chłodniejsze dni zastępuje którkie spodenki jeanami, a na T – shirt zakłada jakąś bluzę. Przynajmniej w domu. W szkole, rzecz jasna, chodzi głównie w mundurku oraz czarodziejskich szatach. Nel nieszczególnie dba o swój wygląd. Nie maluje się, często nawet zapomni uczesać. Mimo wszystko trzeba przyznać, ża ma niezłego świra na punkcie nawilżania dłoni i stóp. Wszędzie ze sobą kosmetyki nawilżające.
    Podczas rozmowy z innymi, praktycznie nie gestykuluje. Najczęściej trzyma ręce skrzyżowane na piersi lub bawi się włosami. Przy dokładniejszej obserwacji można zauważyć, że Nella ma charakterystyczny tik nerwowy, mianowicie niekontrolowanie uśmiecha się półgębkiem co jakiś czas.
    Większość rówieśników uważa dziewczynę za koleżeńską i sympatyczną. Jest zawsze skłonna do pomocy lub wsparcia emocjonalnego. Inni uznają ją za zbyt natrętną, a także nieco dziwną.

    E. Charakter

    1. Opis charakteru: Nella jest pełna pasji i charyzmy. Często wychodzi z pomocą innym ludziom inspirując ich do osiągania swoich celów i czynienia dobra na świecie. Dzięki wrodzonej pewności siebie, czerpie wielką dumę i radość, jeżeli uda jej się ukierunkować innych do wpółpracy ze sobą nawzajem i wspierania wysiłków w celu udoskonalania siebie oraz swoich środowisk.
    Dziewczyna emanuje autetycznością, troską i altruizmem. Nie boi się wyjść przed szereg i przemawiać, gdy uważa, że należy podjąć jakieś działanie. Komunikowanie się z innymi jest dla niej łatwe, naturalne, szczególnie w przypadku kontaktów osobistych. Intuicja Nelli pomaga jej dotrzeć do niemalże każdej osoby poprzez fakty i logikę lub czyste emocje. Łatwo dostrzega jak zmotywować ludzi przez z pozoru niepowiązane fakty, które łączy w całość, aby elokwentnie pokazać je w postaci wspólnego celu.
    Zainteresowanie jakim piętnastolatka darzy innych jest szczere, czasami wręcz do przesady. Gdy wierzy w kogoś może nazbyt zaangażować się w problemy takiej osoby lub obdarzyć ją zbyt dużym zaufaniem. Jeśli nie będzie ostrożna, może swój optymizm posunąć zbyt daleko obciążając innych oczekiwaniami, które są ponad jej siły lub chęci.
    Nella posiada również niesamowitą umiejętność analizowania i zgłębiania swoich uczuć, lecz jeśli problemy innego człowieka nazbyt ją pochłoną, może doświadczyć pewnego rodzaju emocjonalnej hipochondrii. Jeśli dojdzie do tego, że ograniczenia innych ludzi zaczną na nią wpływać może dojść do tego, że stanie się ona bezużyteczna w okazaniu jakiejkolwiek pomocy. W takim przypadku ważne jest, aby Nella zrobiła krok do tyłu i skorzystała z umiejętności samorefleksji, aby odróżnić to, co naprawdę czuje, od tego, co jest osobnym problemem, na który trzeba popatrzeć z innej perspektywy.
    Nie można zaprzeczyć, że jest żarliwą altruistką, czasami aż do przesady, a przeszkody w życiu raczej nie są jej straszne, gdy stanie w obronie swoich pomysłów i ludzi, w których wierzy. Wyróżnia się autetycznością i opiekuńczością.  Zawsze postępuje zgodnie z tym, co propaguje. Nic nie uszczęśliwia jej bardziej niż kierowanie szarżą, jednocząc oraz motywując swoich znajomych zaraźliwym entuzjazmem.

    2. Ciekawostki:


    • Zainteresowania: Nellę szczególnie interesują ludzie. Może w kółko poznawać nowych, w końcu każdy jest inny, co właśnie najbardziej ją fascynuje. Uwielbia tworzyć nowe więzi i dbać o relacje z innymi. Poza tym kręcą ją opieka nad magicznymi stworzeniami oraz eliksiry. W przyszłości ma zamiar posiadać pracę powiązaną z jednym z tych dwóch.
    • Ulubione:  Przepada za pasztecikami dyniowymi. Jada je zawsze, kiedy pojawiają się na stole. Poza tym kocha szczury. Tyle, że nie jeść. Są ulubione zwierzęta dziewczyny. Sama posiada jednego.

    • Inne:
      > Posiada brontofobię (paniczny lęk przed burzą)
      > Jej bury szczur ma na imię Regina
      > Wierzy w reinkarnację
      > Jest jedynaczką
      > Słucha mugolskiej muzyki, zaprezentowanej niegdyś przez jej dziadka


    F. Przeszłość    Dziewczyna od najmłodszych lat pomagała rodzicom w hodowli roślin. To oni ją uczyli podstaw magii, zanim jeszcz zaczęła uczęszczać do Hogwartu. Nella podchodziła do tego z dużym entuzjazmem i zafascynowaniem. Jednak największą przyjemnością były weekendy spędzone u mugolskich dziadków. Chodziła wtedy z nimi do kina, teatru, czy parku. Uczyli ją niecodziennych rzeczy jak jazda na rowerze czy rolkach. Magiczne było wszystko bez użycia magii.
    Po trafieniu do Szkoły Magii i Czarodziejstwa na początku starała się być pilną uczennicą, lecz znudziło jej się po pierwszym semestrze. Później również się uczyła, rzecz jasna, ale zaczęła poświęcać na to znacznie mniej czasu, który zaczęła spędzać beztrosko ze swoimi przyjaciółmi. Pomimo wszystko przez ostatnie cztery lata jej oceny były zadowalające, przez co aktualnie nawet nie myśli o powrocie do starego trybu życia.

    TEST

    1. Usiłuję być niezależny i robić wszystko bez pomocy innych ludzi. Wiem, że muszę polegać na sobie.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    2. Jestem despotyczny i lubię dominować nad ludźmi.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    3. Nie jestem impulsywny - zwykle pomyślę, zanim coś zrobię czy powiem.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    4. Jestem rozrywkowy. Lubię spotykać się z przyjaciółmi i dobrze się zabawić.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    5. Jestem pomocny i chętnie współpracuję z innymi.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    6. Moje przyjaźnie nie trwają długo - zmieniam przyjaciół w zależności od korzyści, jakie wynikają z danej znajomości.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    7. Staram się przekonać, ile może mi ujść płazem. Przekraczam granice i naginam zasady.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    8. Kiedy czegoś chcę, chcę tego od razu. Ciężko mi czekać na rzeczy, które chcę i lubię.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    9. Lubię fantazjować - posiadam bogatą wyobraźnię.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    10. Potrafię analizować sytuacje jak bardzo dojrzała osoba.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    11. Lubię współzawodniczyć - zawsze próbuję się i porównuję z innymi ludźmi.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    12. Jestem interesującą osobą; ludzie mnie zauważają i pamiętają.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    13. Przykładam do siebie wysoki standard. W sprawach, którym się zajmuję, muszę radzić sobie bardzo dobrze.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    14. Zdarza mi się śnić na jawie - bywa, że gubię się we własnych myślach.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie

    15. Ubieram się schludnie, zachowuję się w sposób zorganizowany.
    a) zdecydowanie tak
    b) raczej tak
    c) raczej nie
    d) zdecydowanie nie


      Obecny czas to Pią Maj 10, 2024 7:42 pm