Alexander Gauthier

  Share
  avatar
  Alexander Gauthier

  Liczba postów : 214
  Płeć : Male

  Alexander Gauthier

  Pisanie by Alexander Gauthier on Nie Wrz 06, 2009 4:53 pm

  Alexander Gauthier

  1. Imię (imiona): Alexander
  2. Nazwisko: Gauthier
  3. Rok nauki: IV
  4. Dom: Gryffindor
  5. Data urodzin postaci: 15 marca 1995 r.

  6. Rodzina: generalnie w domu Alexandra nigdy nie można było się znudzić. Marius Gauthier, pracownik Ministerstwa Magii w Wydziale Stosunków Międzynarodowych, oraz Amanda z domu Lockwood, córka mugoli, dorobili się czwórki pociech. Rodzina, jakby nie patrzeć, dość liczna. Grace i Raven, bliźniaki, urodzili się trzy lata przed Alexandrem. Grace i Raven są od siebie zupełnie różni, dziewczyna przypomina bardziej spokojnego i inteligentnego Colina. Mimo to, to właśnie Raven zawarł przymierze z młodszym o rok bratem, nieustannie dręcząc a to siostrę, a to biednego Alexandra. Grace co prawda wstawiała się za nim, za co był jej dość wdzięczny. Czasem to pomagało, częściej jednak skutek był zupełnie odwrotny. Mimo to najmłodsza latorośl państwa Gauthierów była dzielna, i już wkrótce role zaczęły się odwracać.
  Do rodziny należy również babcia, Amelii Gauthier, matka Mariusa, posiadaczka równie starej jak i ona sowy, o dźwięcznym imieniu Cherry.

  7. Miejsce zamieszkania: Londyn

  8. Wygląd: Jakby nie patrzyć, już po samym wyglądzie można rozpoznać, że to któryś z Gautierów. Niesfornie ułożone, może trochę za długie brązowe włosy sprawiają, że Alex wydaje się być uroczym rozrabiaką, którym w istocie jest. Oczy, tak zresztą jak i Colin, mają dumnie brązową barwę. Dość niski i szczupły, takie trochę chucherko. Nie, nie cierpi na brak apetytu – je zdecydowanie dużo, żeby być duuuużym i silnym! Z twarzy jest na swój sposób ładny, a łobuzerski uśmieszek praktycznie nigdy z niej nie znika. 
  Wcale nie zwraca uwagi na ubrania, toteż całkiem często można zobaczyć go w dżinsach z dziurą na kolanie – owocem szaleńczego biegu po korytarzach Hogwartu, czy też koszulką zabrudzoną w atramencie, co przyprowadza niemal o zawroty głowy zawsze zadbaną i porządną Grace. Nawet nie ma własnego stylu ubierania – po prostu kupuje to, co wpadnie mu w ręce, jest w miarę wygodne i przyzwoicie wygląda. Mundurek w jego wydaniu jest zazwyczaj pomięty, a krawat niedbale przewieszony przez ramię. 

  9. Charakter: Zdecydowanie żywy i energiczny czternastolatek. Taki typowy rozrabiaka – wszędzie go pełno, a na myśl o figlach i psotach dostaje wypieków. Jednak mimo to zawsze był w cieniu Ravena, swego starszego brata, którego różnorakie pomysły zapewne zapiszą się na zawsze w historii Hogwartu. Fakt, przy takim rodzeństwu bardzo trudno się wybić. Dlatego właśnie to on musiał wykazywać się największą dawką inwencji i kreatywności. Co, nawiasem mówiąc, owocowało oczywiście kolejną draką w Hogwarcie, a co za tym idzie, szlabanem.
  Jeśli chodzi o naukę – Alex nie jest tym specjalnie zainteresowany. Uczy się, bo się uczy, wypracowania dosłownie odwala, i nie ma chęci na poprawę w przyszłości. Nie widzi siebie w roli przykładnego ucznia. Za to większość niewykorzystanej energii (jeśli już nie w wygłupy) wkłada w sport. Nie jest oczywiście takim fanatykiem sportu jak Grace, ale całkiem dobrze idzie mu gra w quidditcha. Co prawda do drużyny się do tej pory nie dostał – zbyt duża liczba chętnych.
  Całkiem często brakuje mu cierpliwości, tak zresztą jak i koncentracji. Jeśli coś wymyśli, to musi to wprowadzić w życie niemal natychmiast, inaczej go po prostu skręca. Nie ma specjalnych aspiracji i ambicji – jego egzystencja opiera się głównie na zabawie. 
  Odważny, jak przystało na przykładnego Gryfona. No i uwielbia różnorakie wyzwania i zakłady. Nie zawsze je wygrywa, fakt, jednak mimo to nie mógłby się bez nich obejść.
  Swoimi małymi złośliwościami raczej nigdy nie zrobił nikomu specjalnej krzywdy. Wbrew pozorom jest dość inteligentny i całkiem często zdaje sobie sprawę, gdzie leży granica. Co oczywiście nie oznacza, że zawsze owa granica była przestrzegana.
  Nigdy nie przeszkadzało mu bycie w centrum uwagi - ba, w domu całkiem często musi się starać, by tę uwagę do siebie przyciągnąć. Jeśli zaś chodzi o kontakty towarzyskie, to jest bardzo otwarty i rozmowny – czasem może zbyt gadatliwy. No i często można go zobaczyć w towarzystwie starszych uczniów – ot, polubili małego Gauthier, co nie zmienia faktu, że zdarza się, iż go po prostu podpuszczają, tak dla rozrywki. A że Alexander jest dość lekkomyślny i skory do zabawy – z łatwością im się to udaje. 

  10. Historia postaci: To był zimny, deszczowy poranek. Czwarte dziecko państwa Gauthierów przyszło na świat dokładnie o godzinie 8:53. Podobno niektórzy liczyli na dziewczynkę. Podobno, bo Alex specjalnie nie orientował się w okolicznościach swoich narodzin. Już od najmłodszych lat stał się ofiarą żartów Ravena i Colina, do tej pory dręczących tylko Grace. Jakież było ich zaskoczenie, gdy po pewnym czasie chłopak, zamiast złościć się i nabierać, zaczął odpłacać się braciom. Z czasem coraz śmielej zaczął konkurować z Ravenem jeśli chodzi o ilość psikusów, nie raz i nie dwa pokonując go jego własną bronią. Tak, był zbyt podobny do brata, by dalej dawać mu się bezkarnie dręczyć. Mimo to Raven był zdecydowanie starszy, i w niektórych sprawach Alexander był po prostu bezsilny. Wtedy liczył po prostu na szczęście, albo Grace, która całkiem często pomagała mu, jako najmłodszemu. Teraz chodzi do czwartej klasy, jednak mimo to sytuacja jest niemal taka sama jak sprzed roku lub dwóch.

  11. Czystość krwi: trzy czwarte.


   Obecny czas to Sob Maj 26, 2018 12:54 pm